Dačić sa ministrom Singapura o jačanju saradnje u borbi protiv sajber kriminala
Министрар унутрашњих послова Републике Сингапур К. Шанмугам и Ивица Дачић (Фото/друштвене мреже)
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić sastao se danas u Palati Srbija sa ministrom unutrašnjih poslova i koordinacionim ministrom za nacionalnu bezbednost Republike Singapur K. Šanmugamom.
U saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova navodi se da je Dačić kolegi poželeo dobrodošlicu u Beograd i istakao da su bilateralni odnosi Srbije i Singapura dobri i prijateljski, da su njihovi temelji uspostavljeni tokom osnivanja Pokreta nesvrstanih, kao i da postoji stabilna tendencija za njihovo sveukupno unapređenje.
U srdačnom razgovoru, Dačić je podvukao značaj razmene mišljenja, iskustava i primera dobre prakse sa Republikom Singapur, posebno u oblasti borbe protiv visokotehnološkog kriminala, primene veštačke inteligencije u bezbednosnom sektoru i zaštite kritičnih infrastruktura, kao i intenziviranje poseta na visokom i najvišem nivou.
Tokom sastanka, Dačić je ukazao da je Ministarstvo unutrašnjih poslova zainteresovano za unapređenje saradnje sa srodnim službama Singapura i kroz uspostavljanja pravnog okvira između naših ministarstava, čime bi se otvorile nove mogućnosti za saradnju.
Dačić je istakao i da je Srbija u potpunosti posvećena daljem unapređenju i razvoju saradnje sa Republikom Singapur, o čemu svedoče i ekonomski parametri poslednjih godina, prenosi Tanjug.
Jovanović sa ministrom unutrašnjih poslova Singapura o daljoj saradnji
Državna sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova Nevena Jovanović razgovarala je danas sa ministrom za koordinaciju nacionalne bezbednosti i ministrom unutrašnjih poslova Singapura Kasivisvanatanom Šanmugamom o aktuelnom nivou bilateralnih odnosa i mogućnostima daljeg unapređenja saradnje Srbije i Singapura.
Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da su tokom otvorenog i konstruktivnog razgovora zvaničnici podsetili na tradiciju dobrih odnosa naših zemalja, koja ima čvrste korene u Pokretu nesvrstanih i procesu dekolonizacije.
Jovanovićeva i Šanmugam su razmenili mišljenja o aktuelnom nivou bilateralnih odnosa i mogućnostima daljeg unapređenja saradnje Srbije i Singapura u oblastima od zajedničkog interesa i dogovorili nastavak komunikacije na radnom nivou u cilju realizacije zajedničkih projekata, navodi se u saopštenju, prenosi Tanjug.
Sagovornici su se saglasili da je komunikacija, saradnja i međusobna podrška malih i srednjih država posebno značajna u današnje vreme obeleženo kompleksnim izazovima i krizama na globalnom planu.