Džejms Milner završio igračku karijeru
Џејмс Милнер (EPA/DAVID CLIFF)
Nekadašnji engleski fudbalski reprezentativac, Džejms Milner, saopštio je da je odlučio da završi igračku karijeru, preneo je danas Bi-Bi-Si.
Milneru je istekao ugovor nakon što je poslednje tri sezone proveo u Brajtonu.
On je 24 sezone igrao u Premijer ligi. Milner je pored Brajtona igrao i za Liverpul, Mančester siti, Njukasl, Svindon i Lids.
„Imao sam sreće da doživim neke nezaboravne trenutke, od borbe za opstanak do osvajanja trofeja, igranja u Evropi i predstavljanja svoje zemlje na dva Evropska i dva Svetska prvenstva“, naveo je Miler u objavi na društvenim mrežama.
„Ali više od svega, ljudi i prijateljstva koja sam stekao tokom karijere su ono što ću zauvek negovati“, dodao je on.
Milner (40) je igrao za šest klubova u Premijer ligi, a u februaru je oborio rekord po broju nastupa u ovom takmičenju. On je karijeru završio sa ukupno 658 odigranih utakmica u Premijer ligi.
Milner je osvojio tri titule u Premijer ligi - dve sa Mančester sitijem i jednu sa Liverpulom. Takođe je pomogao klubu sa Enfilda da osvoji Ligu šampiona 2019. godine.
Za reprezentaciju Engleske odigrao je 61 meč.