Erol Mask u Sankt Peterburgu: Putin vodi ispravnu politiku

Politika onlajn

05. 06. 2026. 17:34

Ерол Маск (Фото/. EPA/MAXIM SHIPENKO)

Američki istraživač i preduzetnik Erol Mask izjavio je da je predsednik Rusije Vladimir Putin izabrao ispravan politički kurs za svoju zemlju i da bi trebalo da nastavi putem kojim trenutno ide.

Na marginama Peterburškog međunarodnog ekonomskog foruma (PMEF–2026), Mask je ocenio da bi ruski predsednik trebalo da ostane „otvoren i prijateljski nastrojen“, ali istovremeno čvrst u sprovođenju svoje politike.

„Ruski predsednik treba da nastavi putem kojim sada ide: da bude otvoren i prijateljski. Čvrst, ali istovremeno maksimalno prijateljski nastrojen i da svetu nudi što više prijateljstva“, naveo je Mask.

On je istakao da svet treba bolje da razume događaje u Ukrajini i pozadinu sukoba, dodajući da je u prošlosti razgovarao sa ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejem Lavrovom, koji mu je, kako tvrdi, preneo da su pre početka sukoba u Donbasu postojala granatiranja civilnih područja.

„Do početka (sukoba) Rusija nije imala izbor. Takve stvari moraju biti mnogo poznatije u javnosti. Kada je reč o Rusiji, zadržite isti imidž: dostojan, ispravan, dobar i pažljiv“, poručio je Mask.

Ranije je ruski predsednik Vladimir Putin izjavio da bi sukob u Ukrajini mogao brže da se okonča ukoliko bi Kijev prihvatio kompromisna rešenja koja su, kako je naveo, razmatrana u Ankoridžu, dodajući da je Rusija spremna na mirno rešavanje krize.