Pucnjava na festivalu u Ohaju, 12 ranjenih
Полиција (Танјуг/АП)
Najmanje 12 osoba je ranjeno u pucnjavi u blizini letnjeg festivala Old Vest End u Toledu, u američkoj saveznoj državi Ohajo, a osumnjičeni napadači su u bekstvu, saopštili su lokalni zvaničnici.
Prema navodima policije, sve se odigralo u subotu u popodnevnim satima po lokalnom vremenu, a u incidentu su učestvovala najmanje dva naoružana lica koja su, kako se pretpostavlja, pucala jedno na drugo, prenose mediji.
Zamenik šefa policije Toleda Džozef Hefernan rekao je da su dve osobe u kritičnom stanju. Među povređenima su osobe stare između 14 i 60 godina, dok je većina žrtava u ranim dvadesetim godinama.
U trenutku pucnjave na festivalu se nalazilo nekoliko stotina ljudi.
Policija je saopštila da je istraga u početnoj fazi i da istražitelji razgovaraju sa povređenima i svedocima, kao i da analiziraju snimke nadzornih kamera.
Udruženje Old Vest End je saopštilo da će preostali program festivala, planiran za danas, biti otkazan.