Počast Milutinu Čoliću
Са јучерашње комеморације у „Политици” (Фото Ж. Јовановић)
Brojni novinari i filmski umetnici okupili su se juče u zgradi „Politike” kako bi odali počast Milutinu Čoliću – novinaru, publicisti, kritičaru, jednom od osnivača Festa – koji je preminuo u nedelju. „Piši, piši, otrgni od zaborava i uvek budi ono što jesi, stalno je govorio čika Čole”, prisetila se na komemoraciji filmska kritičarka našeg lista Dubravka Lakić, dodajući da su, zahvaljujući njegovim tekstovima, naslovne strane „Politike” prošle godine bile izložene na festivalu u Kanu, uz naslovnice „Gardijana”, „Monda”, „Liberasiona”. O nemerljivom značaju Čolićevih dela govorio je i Miloš Paramentić, direktor Direkcije Festa, a svojih druženja i razgovora sa Čolićem prisetio se penzionisani novinar „Politike” Petar Stojanović. „Bio je izraziti antidogmata koji je novinare učio onom najvažnijem – da razmišljaju”, naveo je Stojanović. Milutin Čolić biće sahranjen danas u 12.30 u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju.