Pobeda u Gabrovu

30. 05. 2009. 22:00

Naše odbojkašice, iako u oslabljenom sastavu pošto je nekoliko standardnih reprezentativki povređeno, pobedile su u Gabrovu, u Evropskoj ligi, Bugarsku s 3:1 (16:25, 26:24, 25:16, 25:18). Danas predstoji i drugi susret u istoj dvorani.

Prvi set je pripao domaćoj ekipi, ali taj set kao da je našim igračicama poslužio da pročitaju protivnika. U drugom, posle velike borbe, pobedile su na razliku i tada je i slomljen otpor protivnika. Treći i četvrti set su prošli u potpunoj nadmoćnosti našeg tima.

Dvorana: Orlovec. Gledalaca: 1.500. Sudije: Stipaničev (Hrvatska) i Ujhazi (Mađarska).

BUGARSKA: Nenova, Sapkova, Goranova, Zarkova, Jeneva. Debarlijeva, Teneva, Kicigoj, M. Filipova, Koleva, Koeva, Petkova. Selektor: D. Nešić.

SRBIJA: Živković, Krsmanović, Majstorović, Antonijević, Ognjenović, Veljković, Petrović, Rašić, Pantović, Popović, Bursać, Ševarika. Selektor: Terzić.

S. R.