Partizan će igrati protiv NBA ekipa

27. 07. 2009. 13:51

BEOGRAD – Košarkaši srpskog šampiona Partizana odigraće u Denveru, 3. oktobra prijateljsku utakmicu protiv NBA ekipe Denver Nagitsa, dok će tri dana kasnije igrati protiv Finiks Sansa u Arizoni, objavljeno je na sajtu Evrolige.

Partizan i Olimpijakos će od 3. do 12. oktobra odigrati četiri prijateljske utakmice sa timovima iz NBA lige u sklopu „Evroligaške turneje u SAD”.

Košarkaši osmostrukog uzastopnog šampiona Srbije će 3. oktobra igrati u Denveru protiv Nagetsa, a tri dana kasnije u Arizoni sa Finiks Sansima.

Košarkaši grčkog Olimpijakosa turneju po SAD počinju utakmicom protiv četvorostrukog šampiona NBA lige San Antonija, 9. oktobra u tom gradu, a u ponedeljak 12. oktobra igraće u Klivlendu protiv Kavalirsa.

„Ponosni smo zbog ove turneje koja potvrđuje zdrav odnos Evrolige i NBA lige. Utakmice će biti zanimljive i klubovima i navijačima”, izjavio je izvršni direktor Evrolige Đordi Bartomeu.

Novim utakmicama između evropskih i američkih klubova zadovoljan je i komesar NBA lige Dejvid Štern.

„Organizacijom ovakvih utakmica nastavljamo saradnju sa Evroligom i pokušajima da popularišemo košarku na globalnom nivou”, rekao je Štern.

Prvu prijateljsku utakmicu evropskih i američkih klubova odigrali su Makabi i Vašington Bulits 1978. godine u Tel Avivu i do sada je odigrano ukupno 57 utakmica.