Četvrtak, 02.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Nerešeno je najpravednije

Nerešeno je najpravednije
Против Румуна следећа прилика да се у Јужну Африку оде с „Маракане”: наш тим слуша химну уочи меча с Французима Фото Бета

Da su naši fudbaleri krenuli u juriš protiv brojčano slabijih Francuza, možda bi već obezbedili mesto među 32 reprezentacije na Svetskom prvenstvu dogodine, a možda bi i upali u zamku igračkih znalaca predvođenih Tjerijem Anrijem. Zbog toga su posle bitke izašli iz rova zadovoljni, a selektor Radomir Antić je nerešen ishod (1:1) upečatljivo dočarao rečima da nam je pripala slađa polovina boda. Njegovo mišljenje dele i njegovi izabranici koji su se razišli u svoje klubove, ali okupiće se ponovo vrlo brzo, za utakmicu s Rumunijom 10. oktobra. Biće to sledeća prilika da se plasman na „Mundijal” podari našem narodu na „Marakani”.

Kapiten Dejan Stanković, koji je derbi s Francuskom u kojem se sa 84 utakmice izjednačio sa Draganom Stojkovićem po broju nastupa za nacionalni tim odigrao sa visokom temperaturom, izjavio je posle meča:

– Nerešen ishod je najpravedniji. Francuzi su dokazali da su veoma kvalitetna selekcija, iako u dosadašnjem toku kvalifikacija nisu blistali. Osvojili smo izuzetno važan bod, koji nam daje velike šanse da se plasiramo na Svetsko prvenstvo. Pred nama je zadatak da protiv Rumunije i definitivno obezbedimo put u Južnu Afriku.

Stojković: Vratiću duplo protiv Rumunije

Golman Vladimir Stojković nije krio razočarenje zbog primljenog gola:

– Bila je teška utakmica. Igrali smo pod velikim pritiskom. Srećom, na kraju je sve bilo kako treba. Uzeli smo bod i kao što je selektor kazao samo smo pomerili radovanje za mesec dana. Nisam zadovoljan kako sam reagovao kod gola, ali šta je tu je. Vraćam se u Lisabon da treniram s prvim timom Sportinga. Popraviću formu i vratiću duplo protiv Rumunije.

Obradović: Sjajan protivnik

Mladi Ivan Obradović je posle susreta kazao:

– Zadovoljan sam, iako je javnost očekivala da ćemo pobediti. Igrali smo protiv sjajnog protivnika, koji je i sa desetoricom pokazao da igra vrhunski fudbal. Krenulo je kako treba, ali nas je primljeni pogodak poremetio, pa nismo bili na očekivanom nivou. Ne mogu da krivim Stojkovića, jer se ovakve stvari dešavaju svima. Najvažnije je da smo zadržali četiri boda prednosti i da smo veoma blizu Mundijalu. Nadam se da ćemo protiv Rumunije biti spremni i motivisani i da ćemo se na kraju radovati.

Vidić: Najteža utakmica

Jedan od najboljih u našoj selekciji Nemanja Vidić je kazao:

– Ni mi igrači nismo zadovoljni kako smo odigrali meč sa čovekom više. Morali smo mi da držimo loptu u svom posedu i da im zatvorimo prostor za napade. Ovo je bila jedna od najtežih utakmica koje sam odigrao za reprezentaciju.

Kačar: Mogli smo više

Gojko Kačar, koji je zbog povrede u poluvremenu morao da napusti teren, rekao je:

– Dobio sam udarac u koleno, pa sam u dogovoru sa selektorom Antićem napustio igru. Mislim da povreda nije ozbiljnije prirode i da ću uskoro moći da se vratim obavezama. Treba da budemo zadovoljni, mada mislim da smo mogli više. Ipak, nama ovakav ishod više odgovara, jer smo bliži Svetskom prvenstvu. Uveren sam da ćemo igrati u Južnoj Africi.

Jovanović: Zadovoljan sam bodom

Milan Jovanović nije igrao na očekivanom nivou:

– Igrali smo protiv izvanredne reprezentacije, tako da sam zadovoljan osvojenim bodom. Pored toga pritisak je bio ogroman i na to ćemo ubuduće morati da se naviknemo. Mislim da treba da budemo srećni, jer smo jednom nogom već na Mundijalu.

Žigić: Bio je penal

Napadač Nikola Žigić tvrdi da je italijanski arbitar Roberto Roseti ispravno postupio, kada je u devetom minutu dosudio jedanaesterac i isključio francuskog golmana Igoa Lorisa:

– Krenuo sam da šutiram, a on me je oborio. Bio je prekršaj.

Đ. Smiljanić

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.