Tadić u Njujorku
NjUJORK – Predsednik Srbije Boris Tadić doputovao je danas u Njujork, gde će za govornicom Generalne skupštine UN i u bilateralnim susretima promovisati interese i politiku demokratske Srbije kao faktora stabilnosti i mira u regionu i nastojati da obezbedi što širu podršku za očuvanje integriteta i suvereniteta naše zemlje.
Tadić će se Generalnoj skupštini UN obratiti u petak, 25. septembra, a danas je govorio na okruglom stolu o klimatskim promenama, održanom u okviru Generalne skupštine Ujedinjenih nacija (UN).
Predsednik Srbije se založio za novi sporazum o klimatskim promenama.
„Potreban nam je novi klimatski sporazum u 2009. godini sa jasno definisanim dugoročnim i srednjoročnim ciljevima i zadacima koji će obezbediti kontinuitet nakon 2012. godine na putu ka čistoj, zelenijoj i održivoj globalnoj ekonomiji”, istakao je Tadić.
Taj sporazum bi, prema njegovim rečima, trebalo da predvidi ograničenje rasta emisije štetnih materija u svim zemljama u razvoju.
On je rekao da bi sve aktivnosti u tom pravcu u zemljama u razvoju morale da imaju u vidu njihove potrebe za dostizanje održivog ekonomskog rasta i za iskorenjivanje siromaštva.
Srbija podržava novi sporazum o klimatskim promenama koji će obezbediti investicije, stimulisati inovacije i omogućiti globalno širenje tehnologija, znanja i iskustva, zaključio je Tadić, izrazivši nadu da će novi sporazum biti adekvatan odgovor na pretnju klimatskom sistemu i čovečanstvu.
Srbija je aktuelni predsedavajući Programom UN za životnu sredinu (UNEP), telom svetske organizacije za pitanja životne sredine.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


