Jankovićeva najzad savladala Francuskinju Bartoli
Na velikom turniru za teniserke u Tokiju (fond za nagrade dva miliona dolara) samo Jelena Janković odoleva pred sečom favorita. Naša igračica, osmoplasirana na svetskoj listi, domogla se polufinala, a u četvrtfinalu je sa 6:4, 6:3 pobedila najbolju francusku teniserku Marion Bartoli (14. mesto) koja joj je bila kost u grlu. Njoj su pripala četiri poslednja međusobna duela pa se s obzirom na to nije očekivalo da će Jankovićeva da ima lak posao.
– Igram mnogo bolje kada mislim samo o tenisu. Ove godine su se desile mnoge stvari koje su mi bile važnije u životu. Moja majka se bila razbolela i morala je na operaciju. Nedavno mi je preminula baka za koju sam bila izuzetno vezana. Tenis je otišao u drugi plan. Sada je drugačije – kazala je Jankovićeva.
Mečevi za ulazak u finale igrani su već rano jutros po našem vremenu. Naša teniserka se još jednom borila s protivnicom s kojom ima loš skor. To je vodeća kineska igračica Na Li (16) koja je u četvrtfinalu savladala najbolju belorusku teniserku Viktoriju Azarenko (9) sa 7:6 (9:7), 4:6, 7:6 (7:4). Protiv Jankovićeve vodi s 4:2 u pobedama, ali je jedini susret ove godine, u februaru, u drugom kolu u dvorani u Parizu, pripao našoj teniserki sa 6:0, 3:6, 6:2.
Izuzimajući Jankovićevu, sedmog nosioca, Azarenko je poslednji među osam glavnih favorita koji nisu ušli u završnicu (prvih osam nosilaca od 16 bili su slobodni u prvom kolu). Neočekivano su poklekli Ruskinja Dinara Safina, prvoplasirana na listi, Amerikanka Venus Vilijams (treće mesto), Ruskinja Jelena Dementjeva (4), Dankinja Karolina Voznjacki (5)... Amerikanka Serena Vilijams (2) ne učestvuje zbog povrede.
U drugom polufinalu su se sastali Poljakinja Agnješka Radvanjska (12) i Ruskinja Marija Šarapova (25). Radvanjska je savladala Slovakinju Magdalenu Ribarikovu (49) sa 6:3, 6:1, a Šarapova, koja još traži igru posle duge pauze zbog nevolja s ramenom, bila je uspešnija od Čehinje Ivete Benešove (39) sa 6:4, 7:5.
Visok domet Jankovićeve u Tokiju povećava njene šanse da i ove godine igra na završnom turniru za osam najuspešnijih u sezoni (Doha, 27. oktobar – 1. novembar). Na godišnjoj listi je deveta, sa 190 bodova manje od osmoplasirane Ruskinje Vere Zvonarjove koja je ispala već u drugom kolu i pripalo joj je samo 60 poena. Polufinale donosi 350 bodova, finale 550, a pobeda 800.
G. A.
-----------------------------------------------------------
Troicki protiv Iznera
U četvrtfinalu u dvorani u Bangkoku (fond za nagrade 608.500 dolara) naš drugoplasirani teniser na svetskoj listi Viktor Troicki (32. mesto), četvrti nosilac, igra danas oko 16 časova s Amerikancem Džonom Iznerom (48), osmim nosiocem, koji je u trećem kolu savladao Nemca Mišu Zvereva (50) sa 7:6 (7:5), 6:4. Biće to njihov prvi međusobni duel.
Pobednik se sutra u polufinalu sastaje s uspešnijim iz susreta prvog nosioca Francuza Žoa Vilfrida Conge (7) i Švajcarca Marka Kjudinelija (116) koji je prošao i tri kola predtakmičenja, a na glavnom turniru je izbacio i Rusa Marata Safina (58) sa 6:3, 7:6 (7:4). Conga, koji je prošle godine u finalu pobedio Novaka Đokovića s 2:0 u setovima, savladao je u drugom kolu Letonca Ernestsa Gulbisa (99) sa 6:7 (3:7), 7:6 (7:4), 7:6 (7:2).
Četvrtfinalni par su i šesti nosilac Austrijanac Jirgen Melcer (44) i Nemac Andreas Bek (42), a drugi nosilac Francuz Žil Simon (10) igra s Rusom Jevgenijem Koroljovom (66).
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


