Petak, 17.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Brusilicom skidali brojeve s pušaka

Brusilicom skidali brojeve s pušaka
Пушке пронађене на тавану у Лиси (Фото Г. Оташевић)

Čačak – Pripadnici službi bezbednosti, Policijske uprave u Čačku, Vojnobezbednosne agencije i Vojne policije, uspešno su, u roku od samo dve sedmice, rešili slučaj krađe pušaka iz vojnog skladišta. Inspektori su danima pre toga bili na tragu provalnicima, Mladenu Plaziniću (21) i Milošu Đoloviću (21) iz Čačka, pa je prvi, sumnjajući da ga prate, nekoliko dana pre hapšenja bacio svoj mobilni telefon u kanalizacioni otvor na ulici.

Istražni sudija Višeg suda u Čačku, Branko Milovanović, obojici je prekjuče po podne odredio pritvor do 30 dana, tereteći ih za krivično delo krađe oružja i dela borbenog sredstva.

Okrivljeni su drugovi iz školskih dana i, tražeći način da dođu do novca, sklopili su plan da opljačkaju vojni magacin u čačanskoj Ulici dr Dragiše Mišovića. Ta zaliha naoružanja, opreme i vozila, starije proizvodnje, jeste odeljak Skladišnog bataljona iz Gornjeg Milanovca, jedinice u sastavu Centralne logističke baze Vojske Srbije.

Noću između 19. i 20. januara, Plazinićevim „golfom” provalnici su došli do ograde skladišta s južne strane i makazama za metal isekli žicu na dva mesta. Ušavši u krug stigli su do magacina, presekli katanac i u skladištu otvorili jedan sanduk. U njemu su bile 22 automatske puške pa su ceo sanduk odneli do kola, stavili u prtljažnik i vratili se u magacin. Otvorili su drugi sanduk i iz njega izvadili šest puškomitraljeza ponevši, uz to, i jedan karabin koji je bio prislonjen i jedan signalni pištolj.

Plen su odmah prevezli u selo Lisu, u ivanjičkom ataru, i ostavili u nenastanjenoj kući Đolovićevog dede. Zatim su se vratili u Čačak gde je Plazinić s mosta na Moravi bacio makaze u reku. U Lisu su putovali i sledećeg dana, ponevši brusilicu kojom su uništili brojeve sa svih pušaka kako bi sakrili poreklo. Obrušeno oružje podigli su iz prizemlja na tavan gde je i pronađeno, sve izuzev signalnog pištolja.

Okrivljeni su u iskazu pred istražnim sudijom dali svoju odbranu, opisavši kako je krađa izvedena.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.