Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Kristić samo do decembra

Sudbina trenera Crvene zvezde Aleksandra Kristića i dalje je glavna tema na „Marakani”, ali i među razočaranim navijačima Zvezde posle dva uzastopna poraza u šampionatu. Sportski direktor „crveno-belih” Ivan Adžić je za „Politiku” izjavio da će Kristić sigurno ostati na klupi do decembra, a da će se potom u zavisnosti od rezultata doneti odluka šta će biti s njim, mada je sve izvesnije da će doći do promene. Kao najozbiljniji kandidati za novog trenera Zvezde već se pominju Miodrag Grof Božović, koji vodi moskovski Dinamo, njen nekadašnji igrač koji je kratko vreme bio na klupi Olimpijakosa Božidar Bandović i bivši trener Partizana i selektor Srbije Miroslav Đukić. Razmišlja se i o dvojici iskusnih stručnjaka, Iliji Petkoviću i Dragoslavu Stepanoviću, pogotovo što obojica trenutno nemaju posao.

– Kristić će sigurno imati podršku do decembra, a posle ćemo videti – rekao je Adžić.

Na pitanje da li se plaši reakcije ogorčenih navijača, koji očekuju da se nešto pod hitno preduzme, Adžić je odgovorio:

– Pritisci i tenzije nisu ništa novo u Zvezdi. S njima se svakodnevno suočavamo, otkako je još otkako smo preuzeli klub krajem maja prošle godine, kada je bio na ivici stečaja i pred rasulom. Za nas je sve to postalo normalno. Svima nam je Zvezda na prvom mestu i verujem da ćemo uskoro biti u mnogo boljoj poziciji.

Ivan Adžić je skrenuo pažnju i na mnogobrojne nefudbalske stvari koje su bile u centru pažnje u poslednje vreme, ocenivši da su predstavljale pravu hajku na Zvezdu!

– Napadaju nas sa svih strana. Okrivili su nas čak i za dešavanja na „Paradi ponosa” i potom u Đenovi, kada je prekinut meč naše reprezentacije protiv Italije, iako s tim nismo imali nikakve veze. Trn u oku smo i Savezu, pa državni tim više ne igra utakmice na našem stadionu. O glavnom rivalu Partizanu nikada ne volim da pričam, ali je sramota da prvi gol protiv Jagodine postignu iz očiglednog ofsajda, a nama se poništi čist gol u Kuli. Tamo nisu dozvolili našim navijačima da uđu na stadion i onda se čudimo što su nam stadioni prazni. Ali, i pore svih tih udara bićemo još jači i uveren sam u lepu budućnost – optimista je Ivan Adžić.

U Adžićevim rečima bilo je puno gorčine, a ulje na vatru je dolio kontroverzni prvi čovek Hajduka iz Kule Nikola Džomba, čije bahato ponašanje prevazilazi svaku granicu dobrog ukusa. Ali, ovde nije Džomba glavni problem, nego oni koji se uopšte ne oglašavaju, a to su čelnici fudbalske organizacije Srbije.

– Svi su nas pohvalili, a pogotovo generalni sekretar FS Srbije Zoran Laković, da smo „večiti derbi” organizovali na najvišem nivou, a samo nedelju dana kasnije u Kuli smo doživeli pravu torturu. Zar je to pošteno – upitao je Adžić.

L. Delić

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.