Amerikanci ruše Cibonu
Trofejna vremena daleko su iza košarkaša Crvene zvezde i Cibone, tako da današnji duel dva tima u „Pioniru” (12 č) ima potpuno drugu težinu. Oba kluba su u finanijskom kolapsu koji je primorao uprave da sastave timove i stručne štabove koji su daleko od želja navijača i konkurencije za visok plasman, a Zagrepčani su samo prividno u nešto boljem položaju jer još krčme stare zasluge i igraju u Evroligi gde im je skor 4-0.
Za domaćina je pobeda više od imperativa jer posle šest uzastopnih poraza dolazi serija mečeva sa favoritima za visok plasman, a „fenjer” već uveliko žulja igrače, stručni štab, rukovodstvo i naravno navijače. U nedelju dana na Mali Kalemegdan su stigla dvojica Amerikanaca, a činjenica da su u reketu značajno „zakrpljene rupe” treneru Mihailu Uvalinu pojačavaju optimizam.
– Treći put igramo pred našom publikom i u odnosu na prethodne mečeve stvari su se značajno promenile. Jači smo za dva iskusna igrača koji su doneli kvalitet i znatno promenili sistem igre. Ipak, očekujem da i ostali igrači naprave iskorak, pre svih plejmejkeri Nedović i Katnić. Do sada se u našoj igri dosta toga odvijalo stihijski, a najveći problem naših mladih organizatora bila je igra u odbrani gde nisu pokazali potrebnu agresivnost i ritam. Sve smo to analizirali i siguran sam da ćete protiv Cibone videti drugog Nedovića i Katnića – rekao je Uvalin.
M. Stojaković
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


