Nedelja, 19.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Kraj nadanja „crno-belih“

Kraj nadanja „crno-belih“
Кобан финиш: Јарамаз у дуелу с Лавриновичем Фото Фонет

Kapiten Partizana MTS Petar Božić pogodio je koš Sijene sa svoje polovine terena u poslednjoj sekundi, ali je taj pogodak samo podsetio na onaj Kecmanov od prošlog proleća evropske slave „crno-belih“. Ovo srpski šampion neće dočekati u Evroligi, budući da je porazom u duelu četvrtog kola G grupe Top 16 ostao bez šanse za plasman.

Igrači Vlade Jovanovića su u poslednja dva minuta ušli poravnati sa italijanskim prvakom, kojem je Stounruk „trojkom“ doneo vođstvo od 69:66, 92 sekunde pre završetka Posle toga, domaći su bez greške izvodili slobodna bacanja (Mos i Zizis po četiri) – stigli su do dva poseda lopte prednosti nakon što je Veseli promašio prvo od svoja dva „penala“ kod rezultata 73:70. Na kraju je bilo 77:74 (12:20, 26:17, 15:16, 24:21).

Suprotno od minulih utakmica u Kupu „Radivoja Koraća“, Partizan je najbolje odigrao prvu četvrtinu i vodio u većem delu susreta, a poklekao u završnici. U poslednjoj četvrtini, tok događaja je preokrenuo litvanski as Rimantas Kaukenas, koji je u tom delu igre ubacio 11 poena – serijom od 9:1 Sijena je povela sa 64:60 – posle toga gosti su poveli samo jednom, posle Gistove „trojke“ za 65:64.

Partizan je pre toga imao dva slabija perioda – Sijena je u drugoj polovini druge četvrtine naletom od 13:2 došla do vođstva od 33:31, a u finišu treće deonice sekvencom od 9:1 do rezultata 53:53, s kojim se ušlo u završnih deset minuta. Generalno je pokazao bolje izdanje od onog protiv istog rivala u „Beogradskoj areni“ (15 skokova više od Sijene) iako je i ovoga imao veliki broj izgubljenih lopti – 25. Veseli je obeležio prvo poluvreme u kojem je postigao 15 poena (njegova „trojka“ u poslednjoj sekundi te polovine meča bila je početak Partizanove serije od 11:0), a uspešni bili i Džerels (osim u „trojkama“, promašio svih šest puta) i Katić (peti faul u 37. minutu) – podbacio je Gist, dok je Milosavljević zbog serije grešaka u drugoj četvrtini na terenu proveo samo osam minuta. U ne baš raspoloženom domaćem timu, Raković je za 13 minuta ubacio četiri od pet šuteva, dok je nedovoljno oporavljeni Jarić kratko bio u igri.

– Ovo je najbolja partija koju smo prikazali u Top 16, drago mi je što su se neke kockice složile na jednom od najtežih gostovanja u Evroligi. Ne bih previše analizirao, hvala navijačima koji su prevalili veliki put i pružili veliku podršku – rekao je trener Jovanović, uz čiju ekipu je bilo nekoliko stotina pristalica.

U sledećem kolu Partizan će dočekati Real.

Dvorana: „Palaestra“. Gledalaca: 4.822. Sudije: Garsija (Španija), Šambo (Francuska), Jasevičijus (Litvanija).

Sijena: Zizis 9, Heirston 8 (jedna „trojka“), Karareto 5 (1), Raković 8, Lavrinovič 6 (1), Kaukenas 17 (1), Res, Mikelori 2, Jarić, Stonruk 10 (2), Aradori 2, Mos 10.

Partizan MTS: Džerels 16, Kecman 7 (1), Klobučar 2, Jaramaz, Lučić 1, Milosavljević 2, Katić 8, Džavaji 8, Božić 5 (1), Gist 8 (2), Veseli 17 (1), Đekić.

S. R.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.