Subota, 20.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Đoković: Verujem u sebe

Đoković: Verujem u sebe

MONTE KARLO – Najbolji srpski teniser Novak Đoković zbog problema sa kolenom propustiće turnir masters serije u Monte Karlu, ali je ponovio da i dalje veruje u sebe i da bi uskoro mogao da pobedi Španca Rafaela Nadala na šljakastoj podlozi.

Đoković na šljaci protiv Nadala ima poražavajući skor 0:9, međutim, posle dva uzastopna trijumfa u finalima Indijan Velsa i Majamija sa mnogo više optimizma u nastavku sezone iščekuje moguće suočavanje sa najboljim svetskim teniserom na njegovom omiljenom terenu.

„Verujem u sebe i smatram da bih uskoro mogao da pobedim Nadala i na šljaci. Međutim, ukoliko želim svetsku poziciju broj jedan moraću da igram dosledno i na gren-slem turnirima. U protivnom, to će činiti Nadal i Rodžer Federer”, izjavio je Đoković.

Dvadesettrogodišnji Srbin ima najbolji početak sezone, otkako je Ivan Lendl 1986. godine nanizao 25 uzastopnih pobeda. Ove godine je prosto nezaustavljiv, a na 24 pobede zaredom osvojio je 59 od 65 setova i titule na četiri turnira, uključujući gren slem Australija Open.

„Mislim da sam ove godine drugačiji igrač u svakom pogledu. Fizički i mentalno sam potpuno spreman, osećam se snažno na terenu. Moje samopouzdanje je na najvišem mogućem nivou”, istakao je Đoković, navodeći da njegova povreda kolena nije ozbiljna.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.