Igoru Đorđeviću „Petar Banićević”
U Narodnom pozorištu glumcu Igoru Đorđeviću svečano je uručena novoustanovljena nagrada „Petar Banićević” za doprinos glumištu i profesionalizam koji je pokazao u protekloj godini. Priznanje je Đorđeviću uručio Božidar Đurović, upravnik pozorišta, koji je istakao da su ove godine ustanovljene četiri nove nagrade koje nose imena proslavljenih umetnika i to u oblastima: gluma, balet, opera i scenografija i kostimografija.
– Velika mi je čast da od mene počinje život nagrade koja nosi ime glumačke legende – gospodina Petra Banićevića. Ovo ime obavezuje ne samo zbog njegove blistave karijere, već i što mu tako prirodno pristaje reč gospodin. Nagrada će me opominjati i podsećati da glumac može i mora biti i to – gospodin glumac – rekao je Đorđević.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


