Sreda, 01.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Časne sestre mole se za Bilbao

Časne sestre mole se za Bilbao
Тетка му је показала колика је моћ молитве: аргентински тренер Марсело Бјелса (Фото Ројтерс)

Argentinac Marselo Alberto Bjelsa, trener španskog fudbalskog kluba Atletik Bilbao, koji je postigao niz senzacionalnih pobeda u Ligi Evrope, rekao je da dobija „pomoć s višeg mesta” molitvama španske zajednice „časnih sestara – zatvornica”.

Od oktobra prošle godine petnaest časnih sestara „kontemplativnog manastira” Svete Klare u Gerniki molilo se za Marsela Bjelsu i njegov tim.

– U početku nismo bile sigurne da li treba da ga primimo, jer nismo znale ko je on. Zato smo zatražile informacije i dozvolile smo da nas poseti – rekla je nastojateljka Marija Tereza Gerikabejtija.

U vreme svoje posete Bjelsa, nekadašnji selektor Argentine, predstavio se kao Argentinac i trener kluba Atletik Bilbao.

– Bile smo zaista iznenađene i zapanjene da tako važnog čoveka kao što je on može zainteresovati poseta ovoj maloj grupi časnih sestara, koje žive u zatvorništvu – rekla je mati Marija Tereza. – On i njegova supruga su divan par.

U toku ovog susreta Bjelsa je s časnim sestrama podelio svoja verovanja.

– Rekao nam je da je njegova tetka bila monahinja, i da mu je upravo ona pomogla da se uveri u moć molitve. Takođe je rekao da je on pobožan katolik i zamolio nas da se molimo za njega iAtletik. I rekao nam je da gledamo mečeve, zato što će u toku njih biti na nečemu napisana naša imena, i da će nam na taj način poslati pozdrav. Doduše, nismo mogle da gledamo utakmice, jer je za njihovo gledanje trebalo da se plati – rekla je nastojateljka.

Zajednica je ispunila molbu Bjelse. U ponedeljak, u osam sati uveče, kada je Atletik igrao protiv Pamplone, petnaest katoličkih časnih sestaramoliloseza njegov tim. U toku utakmice, 17. oktobra prošle godine, Bjelsa je na klupi za rezervne igrače istakao transparent s natpisom„PoorClares” („Klarisinke”), ali je jedan od sudija zatražio da se to ukloni. Atletik je pobedio na toj utakmici sa 3:1.

Ovu informaciju, po materijalu sa „Inform – religija”priredilo je i juče objavilo Uredništvo srpskog sajta „Borba za veru”.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.