Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Nik me inspiriše

Nik me inspiriše
Ник Вујичић и Новак Ђоковић јуче у хотелу „Хајат”

Iskren zagrljaj i osmeh, poljupci i i desetominutni razgovor između Novaka Đokovića i Nika Vujičića juče u hotelu Hajat, pokazali su da se razvilo veliko prijateljstvo između jednog od najboljih tenisera sveta i čoveka koji je fizički nedostatak kompezovao velikom snagom i duhom.

I Novak i Nik došli su u pratnji roditelja pokazujući koliko im je podrška najmilijih najvažnija u životima.

-Hvala ti što si došao u Srbiju da održiš motivacioni govor i mislim da je ovo idealan trenutak – odmah je počeo priču Nole. – Moji roditelji i ja došli smo da te vidimo i poželimo sreću. Nadam se da će mnogo ljudi doći da te slušaju i uživaju u inspirativnoj životnoj priči.

Nik Vujičić vodi poreklo sa naših prostora ali je rođen u Australiji bez ruku i nogu. Završio je dva fakulteta, živi u Americi, ima svoju fondaciju preko koje putuje širom sveta i drži govore ljudima pokazujući koliko je bogat duhom iako ima veliki fizički nedostatak. Nedavno se oženio i očekuje dete.

-Iskreno se nadam da ćeš uspeti da nateraš mnogo ljudi u Srbiji da se poistoveti sa tobom – poželeo je Novak sreću Niku pred susret sa Beograđanima i Novosađanima.

Prijateljstvo Đokovića  i Vujičića datira od pre nekoliko meseci.

-Imao sam tu čast da se upoznam sa Nikom pre sedam meseci na turniru u Majamiju i pristao je da bude moj gost na humanitarnoj večeri koju sam imao nedavno u Njujorku – rekao je 25-godišnji Novak. – On je velika inspiracija za mene jer kada čujete njegovu potresnu priču morate da se zapitate ko smo mi ustvari i koliko smo razmaženi. Imamo toliko prohteva a čovek koji ima tako veliki hendikep da je rođen bez donjih i gornjih udova je toliko pozitivan  da je to nešto neverovatno. Zato mu želim svu sreću.

Nik Vujičić je izjavio da mu je najveća ljubav i snaga Bog a pre susreta sa porodicom Đoković bio je u poseti Patrijaršiji.

 M. Jovanović

-----------------------------------------------------------

Želim da igram u Dejvis kupu

Novak Đoković je od osvajanja Dejvis kupa 2010. godine samo jednom bio u sastavu Orlova i to prošle godine u polufinalu sa Argentinom  kada je zbog povrede morao da preda meč Huanu Martinu Del Potru.

Našu reprezentaciju u februaru 2013. godine očekuje meč sa Belgijom u prvom kolu Svetske grupe, a Novak  od Olimpijade u Londonu govori da je spreman za povratak u tim.

-Želim da zaigram u reprezentaciji  jer sam poslednje dve godine igrao samo jedan meč. Sada ću ponovo biti sa timom i to mi mnogo znači. Biće teško gostovanje u Belgiji jer oni nemaju neka zvučna imena ali su iskusni igrači. Mi imamo jak tim i cilj nam je da ponovo osvojimo Dejvis kup – zaključio je Nole pre odlaska u Monte Karlo a potom na turneju po Kini.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.