Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
FRIŽIDER RADA ĐURIĆ, RTS

Retko čekam u redovima

Tako je zahvaljujući popularnosti, a i zbog toga što živim u malom gradu, pa znam kada nema gužve ni na jednom šalteru
Retko čekam u redovima

Retko čitam deklaracije, ali vodim računa, posebno kada je reč o prehrambenim namirnicama, kaže u intervjuu za „Potrošač” Rada Đurić, voditelj Beogradske hronike na RTS-u.

Verujete li reklamama?

Ne verujem, ali nije da ne obraćam pažnju na proizvod koji ima dobru reklamu.

Kakav je kvalitet hrane u Srbiji?

Zavisi gde se hranite. Mene su naučili da kupujem u prodavnicama koje imaju veliki promet jer bi trebalo da se podrazumeva da češće stižu sveže namirnice. Generalno kvalitet nije loš.

Da li ponekad kupujete u prodavnicama zdrave hrane?

Ponekad.

Ako ste vozač, kakvog je kvaliteta gorivo? Da li uvek kupujete benzin na istoj benzinskoj pumpi?

Kod goriva se zaista razlikuje kvalitet i uvek kupujem na istim benzinskim pumpama.

Da li ste zadovoljni uslugom mobilnog operatera?

Mislim da mobilni operateri koriste dogovor kad je reč o srpskom tržištu i verujem da bi usluga mogla biti bolja, a cena niža.

A kablovskog operatera?

Nisam nezadovoljna.

Ima li pomaka u radu javnih službi?

Ne može se reći da nema, ali to ide veoma teško i sporo. Najveći problem je to što napredak u radu javnih službi zavisi od pojedinaca, a nije stvar sistema.

Gde najduže čekate u redovima?

Iskreno, retko čekam u redovima što zahvaljujući popularnosti, a nešto i zbog toga što živim u malom gradu. Znam kada nema gužve ni na jednom šalteru.

Da li se žalite trgovcu, službeniku… ako pomislite da su vam povređena prava?

Da. Uvek i često burno.

Potrošački ili gotovinski kredit?

Trenutno i kako stvari stoje dugoročno samo stambeni.

Da li koristite čekove?

Da, ali ne često.

Turistička agencija ili sopstveni aranžman putovanja?

Putujem u svom aranžmanu. Tako lakše vladam novčanikom.

Da li koristite usluge privatnih lekara?

Uglavnom ne.

Da li redovno plaćate račune?

Ne kasnim previše.

Kada morate, na čemu štedite?

Na garderobi, ali teška srca.

Da li ostavljate bakšiš?

Da redovno.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.