Izmakla pobeda pred 15.000 Kubanaca
Muškoj odbojkaškoj reprezentaciji Srbije je izmakla pobeda pred 15.000 vatrenih Kubanaca. U prvom meču trećeg dvokola u Svetskoj ligi poražena je u Havani s 3:2 (25:19, 22:25, 28:30, 25:17, 15:12). Naša ekipa je tek u povoju. Od igrača koji su bili na megdanu u glavnom gradu Kube u prethodnim okršajima u Svetskoj ligi u timu je samo kapiten Gerić. Ali, borbenost i postojanost u grotlu dvorane, među hiljadama temperamentnih navijača, podsetila je na skoriju prošlost u kojoj je naša muška odbojka stekla veliki ugled.
U Havani su ga branili Podraščanin (15 poena) i Starović (14), još juniori, sve bolji Kovačević (15), koji je do sada otkrovenje u našoj reprezentaciji, Nikić (13), Gerić (12), koji je u tim ulio samopouzdanje vrativši se posle povrede šake...
Velika borba je trajala gotovo dva časa. O njoj je selektor Srbije Kolaković rekao sledeće:
– Propustili smo sjajnu priliku da pobedimo u izvanrednoj atmosferi. Posustali smo u najvažnijim trenucima što je danak neiskustvu. Od početka se videlo da je prepuna dvorana ostavila jak utisak na naše igrače, među kojima je ogromna većina prvi put bila u takvom ambijentu. U drugom meču očekujem još bolju igru.
DVORANA: Gradska. GLEDALACA: 15.000. SUDIJE: De Soza (Brazil), Brerderi (Kanada).
KUBA: Aldazabal, Gutijerez, Pimijenta 8, Sančez 28, Hurkin 5, Iznaga 17, Simon 20, Kameho 6, Dominiko, Dijaz 4. Nisu igrali: Ijerezuelo, Korales. Selektor: Samuel.
SRBIJA: Perić, Bojović, Janić, Kovačević 15, Samardžić, Petković 2, Nikić 13, Gerić 12, Starović 14, Podraščanin 15. Nisu igrali: Dukić, Stanković. Selektor: Kolaković.Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


