Petak, 03.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Strahuju da će „Arena” biti prazna

Strahuju da će „Arena” biti prazna
Детаљ са медијске конференције поводом окупљања репрезентације

Najbolje srpske rukometašice su počele završne pripreme za Evropsko prvenstvo koje će se održati u našoj zemlji od 4. do 16. decembra. Pred put u Aranđelovac, gde će biti baza našeg tima narednih dana, održana je medijska konferencija na kojoj je rečeno da je cilj prolazak u drugi krug takmičenja, uz napredovanje kako bi se kroz godinu dana, na Svetskom prvenstvu čiji je Srbija takođe domaćin, išlo na medalju.

– Naš zadatak je da se pokažemo u najlepšem izdanju. Moj jedini strah je od toga da će „Arena” biti prazna. Nadam se da će igračice odnosom koji će govoriti koliko vole svoju zemlju, doprineti da tribine budu pune – rekao je selektor Saša Bošković.

Srbija će biti u A grupi sa Norveškom, Ukrajinom i Češkom. Domaćin ove grupe je beogradska „Kombank arena”, dok će ostale grupe biti u Nišu, Novom Sadu i Vršcu. Tri selekcije plasiraće se u drugi krug.

– Takmičenje očekujemo sa tremom i uzbuđenjem. Svetsko prvenstvo će biti kruna, ali pokušaćemo i sada da napravimo lep rezultat. Želimo da prekinemo negativnu seriju sa prethodnih velikih nadmetanja, plasiramo se u drugi krug i onda da idemo od utakmice do utakmice po nešto više – bile su reči kapitena Andree Lekić.

Na jučerašnjem skupu bio je i pevač Miroslav Ilić, kojem se Rukometni savez Srbije zahvalio što je prihvatio da promeni mesto održavanja godinu dana ranije zakazanog koncerta, kada se odustajanjem Holandije ukazala šansa da Srbija dobije organizaciju Evropskog prvenstva.

Na pripremama je 19 rukometašica: Andrea Lekić, Katarina Tomašević, Jovana Risović, Kristina Georgijev, Svetlana Ognjenović, Jelena Nišavić, Jovana Bartošić, Katarina Krpež, Ivana Milošević, Slađana Pop-Lazić, Sanja Rajović, Marija Lojpur, Sanja Damnjanović, Biljana Filipović, Jelena Erić, Jovana Stoiljković, Kristina Liščević, Marina Dmitrović i Jelena Popović.

Juče je održana i konstitutivna sednica Organizacionog odbora Evropskog prvenstva, čiji je predsednik ministarka omladine i sporta Alisa Marić.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.