Subota, 04.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Zar da Partizan pomogne Zvezdi

Zar da Partizan pomogne Zvezdi
Противника на терену треба уништити: Владимир Вермезовић (Фото В. Марковић)

U razgovoru s predstavnicima medija trener Partizana Vladimir Vermezović nije rekao ništa novo u odnosu na izjave koje je dao posle poraza od Crvene zvezde u 143. prvenstvenom „večitom derbiju”. Ostalo je nejasno zašto su „crno-beli” stali u drugom delu i dozvolili komšijama da se digne i pobedi. Šef struke šampiona ponovio je da ni tri boda ne bi ništa promenila i dodao:

– Još imamo pet bodova više, ali ništa nije gotovo. I mi i oni imamo po dve teške utakmice do kraja jesenjeg dela sezone. U nedelju dočekujemo Smederevo, koje se bori za opstanak u ligi, a zatim smo gosti Spartaka – timu u naletu. Zvezda ide u Užice, a tamo ni njima, a ni nama na proleće neće biti lako. Ima još mnogo da se igra. Mislim da će proleće biti veoma interesantno.

Trener Partizana tvrdi da je „večiti derbi” u arhivi i da su misli okrenute gostovanju u Azerbejdžanu:

– Okrenuli smo se Neftčiju, a zatim ćemo posle utakmice u Bakuu da razmišljamo o Smederevu.

Ipak, na pitanje da li veruje u čaršijske priče o „teoriji zavere protiv Partizana” i nameštenom derbiju, odgovorio je:

– Čuo sam te priče. To su gluposti. Ma, ni jedan element tako nečeg nisam prepoznao. Kome to pada na pamet? Partizan da pomaže Crvenu zvezdu? Koješta. Moj sportski motiv je da ako vidite da je protivnik u problemu gurnite ga još više u problem. Na terenu protivnika treba uništiti. Na njemu nema ljubavi, a van njega možemo jedni drugima da pomažemo. Verujem da tako razmišljaju i u Zvezdi.

Na konstataciju da su mnogi igrači nezadovoljni minutažom, kazao je:

– Mi ne možemo da budemo izuzetak, pa da na teren izvedemo 25 ili 28 igrača. Igra njih 11 i normalno je da ostali nisu zadovoljni. Neka se nametnu radom na treninzima.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.