Ponedeljak, 29.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Povratak Jasne Šekarić

Povratak Jasne Šekarić

Jasna Šekarić trijumfovala je u gađanju iz vazdušnog pištolja na 36. streljačkom turniru „Trofej Mladosti”, koji je održan u dvorani OŠ „Petar Zrinski” u Zagrebu i znatno doprinela da ovo tradicionalno takmičenje protekne u znaku strelaca Srbije. U dvodnevnom takmičenju vazdušnim oružjem, na kojem je učestvovalo gotovo 300 strelaca iz sedam zemalja, a naši strelci osvojili su tri od četiri moguće zlatne medalje i još srebrnu i tri bronzane – sedam od ukupno 12 trofeja.

Poslednju pobedu na „Trofeju Mladosti” naša najuspešnija olimpijka Jasna Šekarić ostvarila je još 2006. godine. Pretprošle je bila treća (pobedila je Zorana Arunović), prošle godine druga (pobedila je Bobana Veličković), a ovog puta bila je odlična i u osnovnom delu gde je sa 384 kruga izborila prvo mesto i sačuvala ga drugim rezultatom finala (99,1) – 483,1 kruga.

Drugo mesto pripalo je Mađarici Renati Tobai-Šike za 481,7 (383; 98,7) krugova koja je je za 0,4 kruga bila preciznija od prošlogodišnje pobednice Bobane Veličković – 481,3 (383; 98,3). Zorana Arunović, koja je zbog operacije propustila dosta treninga zauzela je 10. mesto sa 378 krugova.

Na domak pobede i velikog uspeha posle osnovnog dela u takmičenju vazdušnim pištoljem u konkurenciji 52 strelaca bio je i naš reprezentativac Dimitrije Grgić. Imao je odličan rezultat i čak četiri kruga više od najbližih pratilaca Mađara Mikloša Tatraija i Slovaka Juraja Tuzinskog, međutim u finalu pogodio je dve slabe „devetke” (9,1 i 9,2) pa je morao da se zadovolji srebrnom medaljom. Pobedio je Tatrai sa 680,9 (580; 100,9) krugova, drugi je bio Grgić sa 679,7 (584; 95,7), dok je treće mesto izborio naš olimpijac Damir Mikec sa 678,9 (579; 99,9) krugova. Osvajač olimpijske bronze u Londonu Andrija Zlatić gađao je nešto slabije i sa 677,8 (576; 101,8) krugova zauzeo peto mesto, a u finalu bio je i Uroš Kačavenda i zauzeo osmo mesto sa 673 (577; 96) kruga.

Pobednici „Trofeja Mladosti” bili su Ivana Maksimović, Nemanja Mirosavljev i Jasna Šekarić, srebrnu medalju osvojio je Dimitrije Grgić, a bronzane Dragan Marković, Damir Mikec i Bobana Veličković, a prvi put na međunarodnom takmičenju učestvovala je Lea Aleksić, kćerka Jasne Šekarić i sa 340 krugova, 19 manje nego na Kupu Srbije, zaključila listu učesnica u gađanju vazdušnim pištoljem na čijem se čelu nalazila njena majka.

Priliku za popravni imaće na Internacionalnom prvenstvu Beograda (14-16. decembar).

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.