Četiri štenca pronašla dom
Napušteni štenci, stari mesec i po do dva, hladne dane provode u prihvatilištima. Ekipa „Veterine Beograd” sklonila ih je sa ulice, ali boravak u prihvatilištima nije trajno rešenje, pa sada pokušavaju da im nađu dom. Na Trgu Republike juče su uspeli da udome četiri od deset štenaca. Do kraja meseca akcija usvajanja biće organizovana na još nekoliko lokacija.
– Do sada smo organizovali usvajanje odraslih pasa i imali smo podršku sugrađana. Očekujemo da će štenci pobrati još više simpatija. Kuce su čipovane, a primile su i sve potrebne vakcine. U toku akcije, za štandovima su i veterinari koji će zainteresovanima odgovarati na sva pitanja koja se tiču brige o životinjama – kažu u „Veterini”.
Sledeća akcija biće organizovana sutra ispred tržnog centra „Ušće” od 12 do 14 časova. Usvojitelje će čekati desetak čipovanih i vakcinisanih kučića. Do kraja meseca ekipe „Veterine” sa štencima u naručju posetiće i „Delta siti” i Novogodišnji vašar na sajmu.
U prestonici postoji pet azila ali su oni, kaže Predrag Petrović, sekretar za komunalno-stambene poslove, samo privremeni smeštaj. Trajno rešenje je udomljavanje i odgovorno vlasništvo, zbog čega se već dve godine vodi kampanja „Najbolji prijatelj”, u okviru koje je organizovana i ova akcija. U tom periodu, usvojeno je više od 500 pasa.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


