Fudbaleri Srbije doputovali u Zagreb
ZAGREB – Fudbalska reprezentacija Srbije doputovala je u Zagreb, gde će sutra od 18 sati igrati protiv domaće selekcije Hrvatske utakmicu A grupe kvalifikacija za prvenstvo sveta 2014.
Ekspedicija srpskog državnog tima biće smeštena u hotelu „Šeraton”.
Najbolji fudbaleri Srbije danas od 18 sati, u vreme odigravanja utakmice u petak, imaće trening .
Sat ranije selektor Siniša Mihajlović i reprezentativci Branislav Ivanović i Aleksandar Kolarov održaće konferenciju za medije.
Trening Srbije na Maksimiru ipak pred praznim tribinama
Funkcioner Fudbalskog saveza Hrvatske (HNS) Zoran Cvrk rekao je da večerašnji trening reprezentacije Srbije na zagrebačkom Maksimiru ipak neće biti otvoren za navijače iz bezbednosnih razloga.
„Kasno su nam javili ljudi iz Fudbalskog saveza Srbije. Nismo u stanju da u tako kratkom periodu organizujemo otvoreni trening”, kazao je Cvrk novinarima u Zagrebu.
Mihajlović je juče najavio da će trening Srbije na Maksimiru biti otvoren za sve koji žele da dođu i time je napravio potez koji je, po svemu sudeći, iznenadio sve u Hrvatskoj.

Siniša Mihajlović po dolasku u Zagreb
Štimac: Znamo da smo bolji, ali moramo to da pokažemo
ZAGREB – Selektor fudbalske reprezentacije Hrvatske Igor Štimac rekao je danas da niko ne može da kaže da je Srbija bolja od njegovog tima, ali da to mora da se dokaže na terenu.
„Spominju se tenzije, ja ih ne osećam i ne vidim na svojim igračima. Pred nama je velika utakmica, ali imam igrače koji takve mečeve igraju svaki dan. Ovde nema niko ko će da kaže da je Srbija bolja od Hrvatske, a to na kraju pokazuje i rezultat. Ne bežimo od toga, ali to ništa ne znači. Sve je otvoreno, mi tek moramo da zaslužimo pobedu”, kazao je Štimac na poslednjoj konferenciji za novinare uoči meča u Zagrebu.
Hrvatski selektor istakao je da dobro zna koji su najveći kvaliteti srpskog tima.
„Danas se utakmice rešavaju preko bokova, jer je sredina zgusnuta. Ipak, mi možemo da rešimo utakmicu i kroz sredinu zahvaljujući sjajnim igračima. Tošić, Tadić i Đuričić su vrlo dobri igrači, koji su pokazali dosta u poslednje vreme. Znamo gde je njihova snaga i uradićemo sve da ih zaustavimo”, istakao je Štimac.
On je naveo i da je upozorio igrače da je glavni arbitar na sutrašnjem meču, Turčin Čunejt Čakir, sklon čestom davanju kartona igračima.
„Nema alibija. Sve što smo spremali pada u vodu kada se setimo koliko će Maksimir biti pun. Napašćemo čim počne utakmica i pametnim pristupom lomićemo protivnika dok ne padnu golovi”, zaključio je Štimac.
Kapiten Hrvatske Darijo Srna priznao je da postoji razlika između duela sa Srbijom i ostalih mečeva.
„Meč je specifičan, ali pripremamo se kao i obično. Naš cilj je da odemo u Brazil. Svi su zdravi, spremni, uradili smo sve što je bilo zacrtano. Imali smo tri sastanka, gledali protivnika i sada svi znamo šta moramo da radimo”, rekao je Srna.
Strane i domaće kladionice: Hrvatska apsolutni favorit
Svetske kladionice procenjuju da je Hrvatska apsolutni favorit u sutrašnjoj utakmici protiv Srbije u kvalifikacijama za Svetsko fudbalsko prvenstvo.
Svetske kladionice daju kvotu od oko 1.70 na Hrvatsku, a ko uloži novac na Srbiju može da dobije između 4.90 do čak 5.75 evra na svaki uloženi evro.
Najčuvenija svetska kladionica Vilijam Hil daje kvotu 5.00 na Srbiju, a Betfer čak 5.75.
Ni domaće kladionice nisu naklonjene „orlovima": najveći lanac, Mocart, daje Srbiji kvotu 5.00, a slične kvote su i kod ostalih.
I srpski novinari pod jakim obezbeđenjem

Hrvatska policija preduzela je opsežne mere bezbednosti za sutrašnju fudbalsku utakmicu protiv Srbije, a od njih nije isključena ni grupa izveštača koja je danas iz Beograda krenula put Zagreba.
Novinari iz Srbije su na granici sa Hrvatskom prešli iz autobusa sa beogradskim registracijama u jedan sa osiječkim.
Na naplatnoj rampi pri ulasku u Zagreb, u autobus sa novinarima ušao je jedan policajac i zamolio ih da ne nasedaju na eventualne provokacije.
Osim toga, autobus je dobio pratnju policijskih vozila sa upaljenim rotacionim svetlima. U pratnji su tri kombija sa policajcima opremeljenim za razbijanje demonstracija, dva automobila i dva motora.
Vozila su okružila autobus koji sada niko ne može da pretekne, tako da je na autoputu stvorena kolona.
Premijer Hrvatske: Dokažimo se kao odgovorni domaćini
ZAGREB – Hrvatski premijer Zoran Milanović, predsednik Fudbalskog saveza Hrvatske (HNS) Davor Šuker i selektor Igor Štimac pozvali su danas navijače da na pravi način podrže ekipu i da ne vređaju igrače Srbije.
Naglasivši da mu je drago da su poslednjih dana od strane Štimca i Šukera dolazile razumne i civilizovane izjave, Milanović je rekao da je „atmosfera nezdrava i da nije lako”.
„Na nama je da se pokažemo kao odgovorni navijači civilizovane zemlje. Pozivam navijače na isti način kao i što je juče učinio selektor, da na stadion donose hrvatsko navijanje, a ne mržnju prema protivnicima. Ako čuju da nešto vređa njihov hrvatski civilizovani identitet da na to odgovore pesmom ili zvižducima, da nadglasaju one koji se ponašaju na način na koji Hrvatsku vređa. Biti Hrvat ne znači biti protiv nekoga, protiv suseda, već za sebe i svoje ideale kako bi Hrvatska pobedila i ostavila utisak, ne prema UEFA nego prema sebi i svetu”, rekao je Milanović.
Davor Šuker rekao je da su on i drugi kad su igrali, znali koje su odluke morali da donesu.
„Znali smo kako da odigramo utakmicu. I hteli smo da nam navijači budu 12 igrač. Nadam se da ćemo se igrom opravdati pred našim navijačima od kojih tražim da budu dostojanstveni i ponosni”, rekao je Šuker.
Selektor Štimac je rekao da je procena bila da moraju da se obrate svima koji će sutra biti na stadionu, ali i svima širom zemlje i u dijaspori.
„Apelujemo na sve koji će nas bodriti. Činimo to s ljubavlju prema nama, a ne mržnjom prema protivniku”, rekao je Štimac.
Odgovarajući na novinarska pitanja, Milanović je rekao da pozivi na fer i korektno navijanje neće izazvati kontraefekt, dok je Šuker ponovio kako su svesni da je ovo FIFA takmičenje, ali da će meč pratiti i ljudi iz UEFA.
Ističući da je fudbal zbližavanje, Šuker je najavio da će s hrvatske strane biti urađeno sve da ne dođe do incidenata.
Na pitanje da prognozira rezultat, Milanović je rekao da je „Hrvatska po igračima nešto bolja, iako je i Srbija jaka fudbalska nacija.
„Hrvatska je po rezultatima nešto jača i pobediće”, kazao je Milanović.
Hrvati trenirali pred 5.000 navijača, Ćorluka povređen?
ZAGREB – Fudbalska reprezentacija Hrvatske odradila je večeras poslednji trening pred kvalifikacioni meč za Svetsko prvenstvo 2014. godine protiv Srbije pred 5.000 gledalaca.
Otvorenom trening na terenu Zagreba, pored navijača, prisustvovao je i bivši selektor Hrvatske Miroslav Ćiro Blažević.
Selektor Igor Štimac podelio je „kockaste” na crvene i plave, a slavili su crveni sa 2:0 golovima Mandžukića i Olića.
Problem za domaćina može da predstavlja povreda Vedrana Ćorluke, koji je posle 20 minuta napustio trening.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


