Četvrtak, 16.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Partizanov meč sezone u Ivanjici, Zvezda protiv Spartaka

Partizanov meč sezone u Ivanjici, Zvezda protiv Spartaka

BEOGRAD – Utakmicama 23. kola ovog vikenda nastavlja se takmičenje u fudbalskoj Superligi Srbije, lider Partizan će gostovati Javoru u Ivanjici, dok će Crvena zvezda dočekati subotički Spartak.

Crno-beli će u Ivanjici pokušati da nađu put za izlazak iz krize, pošto su u poslednja tri meča zabeležili dva remija i poraz, a drugoplasirana Crvena zvezda približila im se na samo četiri boda razlike.

U tim Partizana vraćaju se kapiten Saša Ilić i desni bek Aleksandar Miljković.

Ivanjičani su u prvom delu sezone namučili Partizan na stadionu u Humskoj, ali je šampion na kraju ipak slavio sa 2:1.

Drugoplasirana Crvena zvezda se, ponajviše zahvaljujući „poklonima” Partizana vratila u igru za titulu i u ovom kolu čekaće eventualni novi kiks crno-belih.

Crveno-beli će protiv Spartaka imati dodatni motiv, pošto su ih Subotičani u prvom delu sezone na svom terenu ubedljivo savladali sa 3:0.

Ujedno, portugalski trener na klupi Zvezde Rikardo Sa Pinto pokušaće da zadrži stoprocentan učinak, pošto je od dolaska u klub upisao sve tri pobede i to bez primljenog gola.

Pobedom u prošlom kolu nad Partizanom u Beogradu trećeplasirana Vojvodina je pokazala da ne odustaje od borbe za šampionsku titulu.

Novosađani će sutra na svom terenu dočekati užičku Slobodu u jednom od derbija kola. Užičani su prošle nedelje u Kuli remizirali sa Hajdukom.

Kuljanima predstoji teška borba za opstanak, a sutra će odigrati derbi začelja sa poslednjeplasiranim Smederevom, ekipom koja je do sada sakupila samo devet bodova.

Gradski derbi na Banjici odigraće ekipe Rada i OFK Beograda. „Građevinari” su prošle nedelje izgubili na gostovanju kod Jagodine, dok je OFK Beograd na Karaburmi odigrao nerešeno sa Javorom.

Niški Radnički će u ovom kolu dočekati Donji Srem, još jedan tim koji se bori za opstanak, dok će ekipa Novog Pazara ugostiti Jagodinu.

U duelu dva tima koja se bore da sačuvaju superligaški status u Kragujevcu će se sastati domaći Radnički i BSK iz Borče.

Parovi 23. kola:

U 14 sati sastaju se Javor - Partizan, a u 16 sati počinju mečevi Smederevo - Hajduk, Radnički Kragujevac - BSK, Radnički Niš - Donji Srem, Novi Pazar - Jagodina i Rad - OFK Beograd.

Od 18 sati igraju Crvena zvezda i Spartak, a u 19 sati počinje meč Vojvodina - Sloboda.

TABELA: Partizan 51, Crvena zvezda 47, Vojvodina 44, Jagodina 39, Rad 31, Sloboda 31, Radnički Niš 30, itd.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.