Mala noćna magija
Od izveštača „Žurnala”
Njujork – Lako i bez puno zadržavanja na terenu. Ono što je najavio, Novak Đoković je i uradio u prvom kolu Ju Es opena. Za samo 78 minuta savladao je nekada najboljeg juniora sveta Litvanca Rikardasa Berankisa 6:1, 6:2, 6:2. Srbin je 13. put igrao noćni meč na stadionu „Artur Eš“ i ostvario 12 pobedu.
Očigledno je da vam prija noćni ambijent u Njujorku. Kakvi su utisci posle startne pobede?
- Noćni meč na Ju Es openu se razlikuje od onih na drugim turnirima. Puno je buke, pozitivnih vibracija, publika učestvuje u meču. To baš nije uobičajeno za tenis. Zabava je zagarantovana i iskreno uživam u tome. Neverovatan je osećaj kada izađete na „Eš“ stadion. Izgleda impresivno kada ste dole na terenu. Većinu svojih prvih mečeva ovde sam igrao tokom noći i imam dovoljno iskustva. Berankisu je ovo bio prvi put. Zbog toga sam ga pritisnuo od samog početka i nametnuo svoj ritam – kaže Đoković.
Da li postoji neki segment vaše igre sa kojim ste posebno zadovoljni?
- Najviše me raduje pristup meču. Od prvog do poslednjeg poena, svaki sam igrao kao da je u pitanju meč lopta. Nisam baš igrao sjajno u Montrealu i Sinsinatiju pre Ju Es opena. Imao sam deset dana da naporno radim na treninzima i trudim se da popravim formu. Bio sam potpuno posvećen i to počinje da se isplaćuje. Naravno ovo je tek prvi meč i moram da ostanem na ovom putu.
Tokom trećeg seta pokušali ste malo da promenite neke stvari. Bili ste još agresivniji na riternu, u nekoliko navrata ste posle drugog servisa izašli na mrežu?
- Kada vam dobro ide, onda hoćete da pokušate da probate još neke elemente igre. Međutim, u tome ne treba preterivati. Ne treba mnogo da eksperimentisati. Za to ipak služi trening. Želeo sam da završim meč što pre, bez opuštanja.
Odlučili ste da pred Ju Es open angažujete Vojteka Fibaka, da bude deo vašeg tima. Šta očekujete od njega?
- Vojtek će biti deo tima tokom ove dve nedelje. Ovo je neka vrsta proba da vidimo kako stvari funkcionišu i kako će se uklopiti u tim. Dobro smo radili zajedno tokom poslednjih nekoliko dana. Nas dvojica imamo veoma dobar odnos. Znamo se dugo godina, jer obojica živimo u Monte Karlu. Bio je sjajan igrač. Među deset najboljih na svetu. Takođe trenirao je Lendla. Fibak ima veliko iskustvo, znam mnogo ljudi i veoma je posvećen tenisu. Ima sjajne opservacije i pažljivo prati svaki meč. Sigurno ću od njega dobiti korisne savete.
Da li su razlog nešto lošiji rezultati u poslednje vreme i ko je doneo odluku da Fibak dođe?
- Bila je to timska odluka. Nikada ništa ne radim na svoju ruku. Tačno je da je tenis individualni sport, ali iza svega stoji ogroman timski rad. Mi se o svemu dogovaramo. Složili smo se da nam je u ovom trenutku potrebna dodatna pomoć. Vojtek je bio prava osoba za to u ovom trenutku.
Videćemo kako će to funkcionisati u naredne dve nedelje.U poslednje tri godine na svakom gren slemu ste stigli najmanje do polufinala. Koliko vam to znači za samopouzdanje?
- Mene je pred ovogodišnji Ju Es open najviše hrabrila činjenica da u poslednjih šest godina uvek igram dobro u Njujorku. Posle Australije, ovo je moj najuspešniji gren slem. U poslednje tri godine sam igrao u finalu. Gren slem izvlači uvek najbolje iz igrača. Svi iz vrha će vam reći kako je važno da igraju dobro na četiri najveća turnira. Oni su najprestižnija takmičenja u našem sportu i svi žele da osvoje trofej. Oči celog sveta su uprte u nas. Moja očekivanja su uvek ista. Ne razlikuju se od onih u poslednjih nekoliko godina. Želim da idem do samog kraja. Dobri rezultati iz prošlosti su samo podloga za pozitivan pristup i optimizam.
Beker sledeća prepreka
Najbolji teniser današnjice drugi meč na turniru igraće u petak. Rival mu je Bendžamin Beker, koji je bio bolji od Čeha Lukaša Rosola. Nemac, koji ima 32. godine, trenutno zauzima 87. mesto na ATP listi i ove godine nema nijedan značajniji rezultat. Do sada su samo jednom igrali jedan protiv drugog. Na putu do prve gren slem titule u karijeri u Australiji 2008. godini, Nole je savladao Bekera u prvom kolu 6:0, 6:2, 7:6.
Egzibicija u Čileu
U novembru Novak Đoković putuje u Čile, gde će u glavnom gradu Santjagu igrati egzibicioni meč. Rival će mu biti Nikolas Masu, dvostruki olimpijski šampion, koji je juče objavio da završava karijeru.
- Masu je bio poznat kao veliki borac. Ušao je u istoriju kada je na Olimpijskim igrama u Atini 2004. godine osvojio zlato u singlu i u dublu. Mislim da je jedan od najpopularnijih ljudi u Čileu – rekao je Đoković i dodao - Radujem se odlasku u tu zemlju. Nikada nisam bio tamo, očekujem da ćemo Nikolas i ja napraviti dobru zabavu.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


