Petak, 03.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Kolašinac treći na mitingu u Berlinu

Kolašinac treći na mitingu u Berlinu

BERLIN – Srpski atletičar Asmir Kolašinac postigao je veliki uspeh osvojivši danas treće mesto u bacanju kugle na mitingu u Berlinu.

Kolašinac je na Olimpijskom stadionu u prestonici Nemačke imao hitac od 19,94 metara.

Trijumfovao je svetski prvak, Nemac David Štorl, daljinom od 20,91 ispred Čeha Ladislava Prašila, koji je postigao rezultat od 20,79 metara.

Osećam se ispražnjeno, vreme je za promene

Srpski i evropski šampion u bacanju kugle Asmir Kolašinac rekao je posle osvajanja trećeg mesta na mitingu u Berlinu da se oseća ispražnjeno pred sam kraj duge i naporne sezone.

Kolašinac je na Olimpijskom stadionu u nemačkoj prestonici postigao veliki uspeh hicem od 19,94 metara, a ispred njega bili su svetski prvak, Nemac David Štorl daljinom od 20,91 i Čeh Ladislav Prašil, koji je postigao rezultat od 20,79 metara.

„Kao i prošle godine svih šest serija bacio sam na liniji od 20 metara, ali nijedan preko. Istina je da je bilo poprilično hladno, nekih 14 stepeni, ali ostalo je bilo sve u redu. Osećam se ispražnjeno, jer je ovo zaista bila duga sezona. Pokušaću da u Zagrebu budem bolji, da bacim preko 20 metara. Analizirajući prethodne dve godine i ovu, skoro da i nisam napredovao rezultatski i mislim da je vreme za velike promene”, izjavio je srpski atletičar po završetku takmičenja u Berlinu.

Do kraja sezone Kolašinac će učestvovati još na tradicionalnom Hanžekovićevom memorijalu 3. septembra u Zagrebu.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.