Sreda, 01.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Sremci brzo nokautirani

Sremci brzo nokautirani

Jagodina – Branilac trofeja je ubedljivom pobedom nad Donjim Sremom u četvrtfinalu našeg najmasovnijeg fudbalskog takmičenja istakao ozbiljnu kandidaturu da se po drugi put u svojoj istoriji domogne vrednog pehara. Jagodina je bukvalno za pola časa igre nokautirala svog rivala, obezbedivši tako plasman u polufinale. Junak vredne pobede bio je Aleksandar Pešić – trostruki strelac na meču.

Iako su Sremci krenuli silovito od samog starta jer je trener gostiju Vlada Čapljić najavio totalnu ofanzivu, kako je igra odmicala domaćin je delovao sve sigurnije. U 4. minutu nakon prodora Krunića, inače najboljeg fudbalera gostujućeg tima, kada je srušen s leđa od strane Živanovića, sudija Vukadinović, koji je odlično sudio ovaj meč, smatrao je da taj prekršaj nije za najstrožu kaznu, iako je do duše postojao kontakt u šesnaestercu. A onda na scenu stupa domaći tim. Raspoloženi Pešić koji je letos stigao iz moldavskog Šerifa, promašio je u 7. minutu sjajnu priliku. Ali tri minuta kasnije Jagodinci su poveli. Usledio je odličan udarac Lepojevića sa leve strane, golman gostiju je bio zaklonjen, pa je lopta prošla tik pored njegove leve ruke i završila u mreži.

Tri minuta kasnije nakon brze akcije domaćeg tima odbrana Donjeg Srema je ponovo kapitulirala. Strelac prvog gola Lepović je izašao sam pred golom Belića, golman Donjeg Srema je u prvi mah odlično intervenisao ali je na odbijenu loptu sjajno reagovao Pešić i matirao nemoćnog čuvara mreže. Onda su se ređale šanse pred golom gostujućeg tima iako je Donji Srem pokušao da uspostavi kakvu takvu ravnotežu na sredini terena, ipak u napadu gostiju nije bilo raspoloženog igrača koji bi ozbiljnije ugrozio gol do sada ne primećenog Anđelka Đuričića.

U 31. minutu glavni junak utakmice Aleksandar Pešić je lako izašao na kraj sa odbranom gostiju, štoperski tandem Donjeg Srema ponovo je bio nepripremljen za odbranu svog gola, pa je Pešić u maniru iskusnog strelca ponovo matirao Belića. Ali, tu nije bio kraj mukama gostujućeg tima, pa je u 33. minutu, nakon nove greške odbrane pre svih Bukorca, Pešić postigao het-trik.

Nema sumnje da je Jagodina sa novim trenerom došla do dobre igre jer je Dodić sjajno ukomponovao sve linije u timu, dao jedan novi ton igri pa će na proleće Jagodinci gotovo svim snagama jurišati u odbranu trofeja.

U drugom poluvremenu gosti su se malo bolje organizovali, krenuli odlučnije ka golu domaćina, pa je u 56. minutu Marčeta sa ivice šesnaesterca oprobao svoj udarac da bi u 68. minutu nakon prekršaja Libijca El Munira sudija Vukadinović opravdano pokazao na belu tačku, a siguran realizator sa 11 metara bio je Čordašić, koji je majstorski lobovao nemoćnog Đuričića. Mečevi polufinala su na programu na proleće, krajem marta i početkom aprila i nema sumnje da je Jagodina dobrom i efikasnom igrom najavila novi pohod ka vrednom trofeju.

Stadion gradski u Jagodini. Gledalaca: oko 500. Glavni sudija Milenko Vukadinović (Beograd). Strelci: Lepović u 10, Pešić u 13, 31. i 33, Čordašić (iz penala) u 69. minutu. Žuti kartoni: Milinković, Mitošević (Jagodina), F. Stojanović (Donji Srem).

JAGODINA: Đuričić 7, Milinković 6,5 (od 46. Filipović 7), El Munir 6,5, Živanović 7, Mihailović 6,5, Cvetković 7, Lepović 7, Mitošević 7, Šušnjar 7, Đurić 6,5 (od 77. Petričević -), Pešić 8 (od 82. Vučinić -).

DONjI SREM: Belić 6, Kuzmanović 5, Lakićević 5,5, Bukorac 5, Lakić-Pešić 6, Sinđić 6, Čordašić 6,5, Damnjanović – (od 37. Marčeta 6), Zec 6, Krunić 6,5 (od 67. Lukić 6), Stojanović 6.

Igrač utakmice: Aleksandar Pešić (Jagodina).

Delegati odložili dolazak

Na četiri utakmice, čak trojica delegata koji su ranije bili delegirani za četvrtfinale Kupa Srbije u fudbalu, odložili su na dan utakmice dolazak na mečeve. Na meču u Užicu između Slobode i OFK Beograda najpre je otkazao delegat Rade Popović, a potom i Branko Đerković, da bi naknadno bio pozvan delegat Blagoje Milošević iz Jagodine. Na utakmici u Jagodini, zbog visoke temperature svoj dolazak odložio je Miodrag Janković a umesto njega naknadno je pozvao Andreja Antić. Odavno se nije dogodilo da delegati na dan utakmice odlože svoj dolazak na zakazane mečeve... 

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.