Utorak, 21.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Italija bi da izbegne sudbinu Urugvaja

Italija bi da izbegne sudbinu Urugvaja
Желе гол и на данашњем мечу: Маркизио и Балотели (Фото Ројтерс)

U drugom kolu grupe D sastaće se dve reprezentacije, koje su na otvaranju Svetskog prvenstva slavile. Italijani su pobedili Englesku sa 2:1, dok je Kostarika napravila možda i najveće iznenađenje do sada savladavši Urugvaj (3:1). Pobednik današnjeg duela (18 č), na stadionu „Pernambuko” u Resifeu, doći će na korak od plasmana među 16 najboljih ekipa. Toga je svestan i igrač sredine terena „azura” Danijele de Rosi:

– Sigurno je da će fudbaleri Kostarike biti silno motivisano protiv nas, što je možda i dobra stvar. Pobeda u prvom kolu protiv Urugvaja nam je jasno dala do znanja o kakvoj se ekipi radi. Da su izgubili sa tri ili četiri gola razlike od Urugvaja, možda bi baš protiv nas pokazali pravo lice.

Meč će po lokalnom vremenu početi u jedan sat popodne, a veliki problem će predstavljati vremenski uslovi:

– Prošle godine smo u Resifeu igrali protiv Japana u devet uveče i bukvalno smo „umirali” na terenu – kazao je De Rosi i dodao: – Ipak, moraćemo da se priviknemo na klimatske uslove i da damo sve od sebe kao bi smo ostvarili trijumf.

Najveća opasnost Italijanima preti od napadača Džoela Kembela:

– Igramo sam protiv njega u Ligi šampiona, dok je on nastupao za Olimpijakos i već tada sam bio impresioniran njegovom mogućnostima. – rekao je golman Salvadore Sirigu.

Kostarika je od apsolutnog autsajdera došla do u poziciju da ravnopravno konkuriše za plasman u „nokaut” fazu. Posle uvodne pobede, atmosfera među fudbalerima je sjajna, a i očekivanja nacije su znatno porasla:

– Znamo kakva se oseća narod naše zemlje posle pobede na startu. Nećemo dozvoliti da nas uspeh ponese, čvrsto stojimo na zemlji i čekamo duel sa Italijanima. Oni imaju sjajne igrače poput Balotelija i Pirla, koji kontroliše konce njihove igre. Respektujemo rivala, ali se nikako nećemo povući. – zaključio je igrač sredine terena Kostarike Kristijan Bolanjos.

Osvrnuo se igrač danskog Kopenhangena i na velike vrućine sa kojim će se igrači susresti tokom meča:

– Nadam se da će vremenski uslovi biti naša prednost. Za razliku od Italijana navikli smo da igramo na visokim temperaturama i mislim da je upravo to prevaga na našu stranu.

U timu Italije neće biti i dalje nedovoljno oporavljenih Bufona i De Šiljija, tako da se očekuje da se Prandeli odluči za sledeću startnu postavu: Sirigu, Abate, Barzalji, Bonući, Kijelini, De Rosi, Pirlo, Markizijo, Verati, Kandreva i Baloteli. Selektor Kostarike Horhe Luis Pinto izabraće sledećih 11 fudbalera: Diaz, Gonzales, Umana, Gamboa, Duarte, Borhes, Teheda, Bolanjos, Ruiz i Kembel.

Glavni arbitar na ovom meču biće Enrike Oses iz Čilea, pomagaće mu sunarodnici Karlos Astroza i Serhijo Roman, dok će četvrti sudija biti Kamerunac Neant Alioum.

F. M.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.