Monika Seleš zvanično završila karijeru
Američka teniserka Monika Seleš zvanično je završila sa profesionalnim igranjem, pet godina pošto je odigrala poslednji meč u karijeri. „Neko vreme sam razmišljala da se vratim profesionalnom igranju, ali sam sada odlučila da ne radim to”, navodi se u saopštenju 34-godišnje Selešove, koje je objavila u petak rano ujutro.
Rođena Novosađanka navela je da će nastaviti da igra egzibicione mečeve, učestvuje u dobrotvornim akcijama i promoviše sport.
Selešova je u karijeri osvojila devet grend slem titula, a prekinuta je kada je bila na vrhuncu pošto je jedan navijač nožem ubo u leđa tokom meča.
Bila je poznata po udarcima obema rukama i glasnim stenjanjem. U karijeri je osvojila 53 titule, a na prvu poziciju VTA liste došla je 1. marta 1991. godine. Tada je imala 17 godina i bila je najmlađa žena na prvom mestu liste.
Do svoje 19. godine osvojila je osam grend slem titula. Aprila 1993. godine, na turniru u Hamburgu, napadnuta je sa tribina tokom meča. Selešova se vratila igranju 27 meseci kasnije i odmah je došla do finala Ju-Es Opena. Tokom pauze postala je državljanka SAD.
Poslednju grend slem titulu osvojila je u Australiji 1996. godine.
Još dva puta je dolazila do finala najvećih turnira, ali je imala problema sa povredom levog stopala. Poslednji meč odigrala je 2003. godine, kada je ispala u prvom kolu Rolan Garosa.
Selešova nikada nije rekla da se povlači, pošto je mislila da će pokušati još jednom da se vrati. Njeni verni navijači, koji su je voleli ne samo zbog igre, već i zbog šarmantnog karaktera, gajili su nadu da će se vratiti. „Niko nikada neće zaboraviti vatrenu odlučnost i volju za pobedom koju je Monika donosila na teren, kao ni brižnu i toplu osobu kakva je uvek bila van terena”, rekao je izvršni direktor VTA tura Leri Skot. „Ljubitelji ženskog tenisa imaju mnogo dragih uspena vezanih za nju i za neverovatne mečeve i rivalstva čiji je bila deo. Nema sumnje da će Monika uskoro dobiti svoje zasluženo mestu u Međunarodnoj teniskoj kući slavnih”, rekao je Skot.
-----------------------------------------------------------
Jankovićeva: Žao mi je što se Monika povlači
Srpska teniserka Jelena Janković izjavila je da joj je žao što je Monika Seleš odlučila da zvanično okonča karijeru, jer nije mogla da se oporavi od povreda. „Žao mi je zbog Monike. Imala je veliku želju da se vrati tenisu, ali su je povrede sprečile. Monika je legenda tenisa, mnogo je cenim i kao teniserku i kao ličnost”, rekla je novinarima u Beogradu Jankovićeva, kojoj je Selešova bila idol.
Jankovićeva je ranije izjavljivala da joj je Selešova mentor i da je uvek pozove telefonom kada joj treba savet.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


