Četvrtak, 18.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Tomić lak zalogaj

Tomić lak zalogaj

Vimbldon – Tri meča, tri pobede, sve tri u tri seta. Novak Đoković je prvu nedelju na Vimbldonu završio sa perfektnim bilansom. Bez problema, bez težeg iskušenja, bukvalno se prošetao Centralnim terenom.

Juče je žrtva bio Bernard Tomić, večiti talenat australijskog tenisa koji nikako da se dokaže. Novak je četvrtu pobedu u isto toliko mečeva sa momkom hrvatskih korena izvojevao gotovo bez ijednog problema – 6:3, 6:3, 6:3 za 92 minuta..

Tomić je ozbiljnije zapretio samo na početku treće deonice kada nije iskoristio jedine tri brejk lopte u meču - 0:40 u prvom gemu. Međutim, Đoković je to lako anulirao i ubrzo dokosurio rivala.

- Uvek dobijem ekstra koncentraciju kada je 0:30 ili brejk lopta na moj servis – objašnjava broj 1.- Važnost tih poena je još veća na travi.

Koliko je srpski as bio dominantan, vidi se iz podatka čak 15 asova, 81 odsto realizacije prvog servisa, ali i 13 brejk lopti, od kojih je četiri iskoristio. Praktično je bio bolji u svakom segmentu igre.

- Odlično do sada – zadovoljan je svetski broj 1.- Nadao sam se da mogu da igram sve bolje kako turnir odmiče i baš se to događa. Sve sam samouvereniji na terenu, imam sve više kontrole u udarcima sa osnovne linije. Odlično serviram.

Kako je do sada igrao, možda će mu najveći problem, kada od ponedeljka na red dođu mnogo jači rivali – kako će podići igru na mnogo viši nivo jer do sada nije bio ozbiljnije testiran.

- Možda izgleda da nisam ali jesam. Igrao sam sa nekoliko opasnih rivala, pogotovo Tomić ume da bude nezgodan. Veoma je talentovan, ima odličan osećaj. Na terenu morate sve da zaradite, veoma sam blizu gde želim i nadam se da mogu još bonje u narednoj nedelji.

Rival u osmini finala će biti Kevin Anderson, visoki Južnoafrikanac koji sjajno servira i u velikom je usponu.

- Igrao je finale na Kvinsu, voema je dobar na travi, odlično servira – zna Novak šta ga čeka.- Moram maksimalno da odigram.

Naravno, jedno pitanje na konferenciji za medije odnosilo se na Nadalov debakl. Iako je Španac bio u drugoj polovini žreba i nije mogao da igra sa Novakom pre finala, njegov poraz je uvek zanimljiv.

- Braun je odigrao neverovatno dobro, ali Rafa nema razloga da bude previše razočaran. Osvojio je ovde dve titule, igrao još tri finala. Poslednjih godina mu se ovde redovno događa da gubi u prvim kolima. Nije lako vratiti samopouzdanje u takvim situacijama, pogotovo jer travu najmanje voli od svih podloga. S druge strane, baš kao i sada, njegovi protivnici redovno igraju mečeve života.

Džon Mekinro je posle Nadalove eliminacije rekao da Rafa greši što ne menja trenera, što ne angažuje veliku zvezdu kao ostali asovi.

- To smo pre oko godinu i po dana uradili ja i još neki teniseri. Moj trener je postao Boris Beker, Federer je angažovao Stefana Edberga, Majkl Čeng radi sa Nišikorijem. Endi Mari je izabrao Ameli Morezmo, Marin Čilić Gorana Ivaniševića. Znam da su zato Nadala puno puta isto pitali, ali ja zaista ne vidim zašto bi on menjao.  

Potom je Novak objasnio zašto stric Toni treba da ostane..

- Rafa je sa njim osvojio 14 gren slem titula, jedan je od najboljih u istoriji i zaista ne vidim zašto bi bilo šta menjao.

Potom je dodao:

- Za mene je bila velika odluka da pozovem Bekera. Svaka promena traži vreme za prilagođavanje. Borisu i meni je bilo potreban određeni period da počnemo da funkcionišemo, da pravimo zaista velike rezultate. Počelo je to prošle godine sa finalom na Rolan Garosu, pa smo osvojili Vimbldon i broj 1.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.