Borim se sam sa sobom
Klasik. Najveće rivalstvo u istoriji tenisa po broju odigranih mečeva. Novak Đoković i Rafael Nadal ukrstiće rekete danas od 15 časova 46. put u karijeri. Ulog je ovaj put mesto u finalu Mastersa u "O2 Areni" u Londonu (dvorana, 7.000.000 dolara). Skor je trenutno 23:22 za Španca, a Srbin prvi put ima priliku da dođe do egala u međusobnim duelima sa "kraljem šljake". Svetski broj jedan će takođe pokušati da ostane u igri za četvrtu uzastopnu (petu ukupno) titulu na završnom turniru, što niko pre njega nije uradio.
Do mesta u polufinalu Novak je došao pobedom protiv Tomaša Berdiha 6:3, 7:5. U dobrom raspoloženju, ali primetno umoran prvi rekete planete je govorio o onome što je uradio i šta očekuje u nastavku turnira u glavnom gradu Velike Britanije.
Kako ste zadovoljni učinkom u grupi?
- Imao sam odličan meč protiv Nišikorija, razočaravajući protiv Federera i prosečan protiv Berdiha. Kada se podvuče crta, dve pobede i jedan poraz. Uradio sam ono što je najvažnije, stigao sam u polufinale i ostavio sebe u dobroj poziciji da odbranim titulu - rekao je Đoković.
U nekim delovima meča protiv Čeha imali ste padove, koji nisu bili uobičajeni za veći deo ove sezone?
- Iskreno borim se sam sa sobom. Sustigao me umor, izvlačim bukvalno poslednje atome snage da bih ovde ostvario što bolji rezultat. Vidi se da ne igram svoj najbolji tenis. Realno i pad mora da se dogodi. Iza mene je sjajna sezona u kojoj sam napravio velike uspehe. Nije mi lako, ali uradiću sve da dođem što dalje u Londonu. Na to me obavezuju i tri vezane titule na Mastersu.
Naredni rival je Rafael Nadal. Več posle dva kola obezbedio je prvo mesto u grupi, ubedljivo je dobio Vavrinku i Marija. Da li su vas iznenadili njegovi rezultati ovde?
- Iskreno nisu. Još od Ju-Es opena Nadal je počeo da podiže formu. Igrao je finale Pekinga, polufinale Šangaja, finale Bazela i nedavno četvrtfinale u Parizu. Rafa je uvek opasan i svaki duel sa njim je poseban. Ovde je u prva dva kola bio odličan. Manje greši, servis ga bolje služi, forhend je ponovo ubitačno oružje - analizirao je Novak rivala i dodao - Sa druge strane dobio sam ga u nekoliko poslednjih duela, znam šta treba da radim protiv njega. Iza sebe imam mnogo pobeda u sezoni, kvalitetnih mečeva i to me ohrabruje da sa puno optimizma čekam meč protiv Nadala.
Španac je nedavno izjavio da ste vi u ovom trenutku "liga iznad svih ostalih igrača".
- To je stvarno veliki kompliment. Međutim, ja ne vidim sebe u nekoj drugoj ligi. Ravnopravno se takmičim sa svima i za ovaj i za sve ostale trofeje. Bio bih malo arogantan kada bih drugačije razmišljao. Nikada to ne bih rekao. Za svaki meč se isto pripremam i u svaki ulazim da bih pobedio. Bez obzira na to ko je sa druge strane mreže.
Sa Nadalom igrate 46. put, sa Federerom ste se sastali 43. puta. Koje rivalstvo je veće ono sa Rafom ili sa Rodžerom?
- Teško je reći. Oba su jedinstvena na svoj način. Sa Nadalom sam češće igrao i imali smo nekoliko maratonskih, epskih duela. Sa druge strane u poslednje vreme sam sa Rodžerom imao nekoliko sjajnih gren slem finala. Ne mogu da se odlučim.
Vaš poraz protiv Federera u drugom kolu je predstavljen kao veliko iznenađenje. Koliko vam smeta ili imponuje što je sada vaš svaki poraz senzacija, a osvajnje najvećih titula normalna stvar?
- Sve to ima i dobrih i loših strana. Dobro je što kada izađem na teren osećam da imam tu psihološku prednost. Sjajni rezultati i osvojeni turniri daju mu krila. Loša strana je što svi očekuje ne samo da dobijem meč, nego da to bude suvereno i dominantno sa što manje izgubljenih gemova. To jednostavno nije moguće svaki put. Posebno je teško sada na kraju godine, posle toliko odigranih mečeva. Međutim, navikao sam ne sve vrste pritisaka i sada se sa svim situacijama nosim mnogo bolje nego ranije - istakao je Đoković.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


