Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

„Ajfon” svrgnut s trona u Kini

„Ajfon” svrgnut s trona u Kini
(Фото Ројтерс)

Posle pet godina dominacije, „Eplov” smartfon „ajfon” više nije najprodavaniji pametni telefon u Kini, pokazuje istraživanje kompanije „Kaunterpoint”.

„Ajfon 6S” je prošle godine prodat u 12 miliona primeraka, što je tek dva odsto od ukupnog broja prodatih telefona u Kini, prenosi Tanjug izveštaj američke TV mreže Si-En-Bi-Si.

Najprodavaniji smartfon u Kini je prošle godine bio „Opo R9”, kineske kompanije „Opo elektroniks”, koji je prodat u gotovo 17 miliona primeraka.

Taj brend je brzo stekao popularnost zahvaljujući sofisticiranim jeftinim uređajima koji se prodaju u običnim prodavnicama.„To je prvi put u pet godina da jedan Eplov ajfon nije najprodavaniji smartfon u Kini”, saopštila je kompanija „Kaunterpoint”, ukazujući na tešku godinu za američku kompaniju na kineskom tržištu.

Iako je „Eplova” isporuka smartfona u Kinu prošle godine dostigla istorijski rekord od 465 miliona telefona, ta američka kompanija je, kako ocenjuje „Kaunterpoint”, još uvek ranjiva u Kini.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Драгиша
"ТРОНА" На српском се то каже ПРЕСТОЛА ! Зашто тако бахато скрнавите српски језик ? Срам вас било !
Петар М
Свакако да ово није "бахато скрнављење". Немојте право бахато скрнављење језика да тако потцењујете и искупљујете изједначавајући га са овим примером. Ипак, у духу језика је више трон него престо када се прича о недржавним позицијама. Али и то се да променити, променом коришћења, за почетак - у говору.
Aleksa Mihajlovic
Dragiša, ostanite pri temi. Ne skrnavi niko srpski jezik, beć Vi malo preterujete.. Pored toga, tron je potpuno legitimna reč. Jezik služi ljudima a ne ljudi jeziku.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.