Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Emisija o malom čoveku velikog srca

Emisija o malom čoveku velikog srca

Nedavno je na RTS-u u „Oko” magazinu emitovana emisija o poštaru Filipu Filipoviću. To je čovek koji bez obzira na razne vremenske neprilike i teške uslove rada, pešice prelazi kilometre da bi obavio svoj posao. I ne samo to. On pomaže ljudima koji žive u selima, koja su praktično odsečena od sveta kad padne sneg, tako što im dostavlja neophodne namirnice, onda kad, valjda, svi zaborave na njih.

Uvek je bilo i biće ljudi koji pošteno rade svoj posao i ne traže prečice u životu, već idu redovnim putem, ma koliko on bio težak i dug. U današnje vreme, takvo ponašanje često nailazi na podsmeh jer se više ceni to što se neko „snalazi” u životu. Za pohvalu je da se o ovim ljudima priča javno na televiziji sa nacionalnom frekvencijom. Svi mi znamo da oni postoje, ali sigurno je da zaslužuju više pažnje od ljudi koji se provlače kroz rijalitije, bez ikakvog ljudskog kvaliteta. Svaka čast za poštara Filipa Filipovića i za RTS što obraća pažnju i daje značaj vrednim i poštenim ljudima.

Desanka Vukosav,

Apatin

Komentari4
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

милица
Доброта је једна чврста карика из ДНК ланца.То не може да се глуми.
sibirski slavuj
Pa kako to u Srbiji sela odsecena od sveta, Zasto je to tako? Ko je kriv sto u Srbiji ima i dan dans sela odsecenih od sveta. Gde su putevi za koje smo izdvajali od nasih plata. Na cega su potresene miljarde dolara MMF kredita i kredita Svetske banke i drugih donacija bivsoj propaloj diktatorskoj totalitarnoj komunistickoj Jugoslaviji kao i danasnjoj Srbiji koja je pred vratima ulaska u EU. Na cega su potrosene te ogromne kolicine novca 25 milijardi dolara koliko je Srbija duzna danas. Da li cemo ikad saznati istinun o procerdanim milijardama jer su mnoge milijarde dobijene na zajam za puteve, infrastrukturu i drugo kako sela ne bi bila odsecena od sveta.
Biblijski savetnik
@Метузалем SAD, Rusija i Kanada su prostorno najvece drzave sveta (plus Australija, pa Brazil i Kina). Naravno da u njima ima zabiti. Ali, kada bi se provozali autoputevima po Montani, Severnoj Dakoti, Alberti, Viktoriji... ili vozovima po beskrajnom Sibiru, zapitali biste se kako je moguce da u maloj, jako maloj, Srbiji ima toliko krajeva odsecenih od sveta? Jedino resenje je da ti ljudi koji zive u tim "zabacenim" krajevima uprte sve sto imaju pa da odu citavih 50-100 km u Beograd, Nis, Kraljevo ili Zajecar. Na opstu srecu i zadovoljst vo nasih dragih "gradjana" sela Luga.
Метузалем
Ви, изгледа, нисте гледали тв (National Geographic, History итд.) па нисте видели да тако нешто постоји и у САД, Канади, Русији и другим земљама.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.