Zatvorite nas!
Većina frizera samoinicijativno zatvorila svoje salone, smatrajući jedinim društveno odgovornim potezom s obzirom na to da Vlada Republike Srbije ima jasne mere, socijalno distanciranje ne bliže od dva metra, maske, rukavice i tome slično.
Naš posao je takav da je nemoguće to da ispoštujemo i to je razlog zbog koga se smatramo velikim prenosiocem virusa kovid 19. Već su dva frizerska radnika bila pozitivna na virus i prenosili su ga iako nisu bili svesni toga.
Dana 28. marta veliki broj frizera je objavio da od ponedeljka počinju sa radom jer nikakve zabrane u gradu Beogradu nema. Zbog toga apelujemda se i u Beogradu, kao što su to učinili i Nišu i Valjevu, zabrani rad frizersko kozmetičkih salona.
Istovremeno insistiramo da nam državni organi jasno odgovore na pitanja, kakve olakšice možemo očekivati od države, a ako država nije u stanju da nam pomogne, iako nismo davali otkaze, niti zatvarali firme, neka nam tako i kažu. Frizerski saloni su mali biznisi za koje duži period bez posla može biti poguban kako po mnoge vlasnike, tako i po mnoge zaposlene i po njihove porodice.
Marko Cvetković,
frizer iz Beograda
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


