Martovske imunizacije
Danas je 1. april, svetski dan šale, ali i poleta i entuzijazma našeg prema EU. U martu je izvršena uspešna imunizacija građana protiv ulaska u Evropu. Tabloidi i televizije sa nacionalističkom frekvencijom, sledile su našeg vođu u ruženju „Stare dame”. Stare i ružne, jer je nešto ogovarala Srbiju, a naš vođa je alergičan na svaku kritiku, pa je na ogoljene laži dejstvovao sipajući istinu brzinom munje. Nova parola je – patriotizmom protiv laži. Teretane u kojima se nabijaju patriotski mišići niču na sve strane, pa i ona, koju zovemo Narodna skupština, gde se svaka replika završava onom Katona Atlagića Starijeg „Kartaginu treba razoriti, a Đilasa uhapsiti”. Jasno je šta je to Kartagina, koju su nam poslednjih dana, meseci i godina ogadili. A nije teško ogaditi nam EU, koja ne zna gde udara glavom. U kojoj birokrate vodnjikavih očiju i u lister odelima, sa manjkom muških, u nekim slučajevima ženskih hormona, pokazuju otvoreno srbomrzje.
Ja čak i ne verujem da nas mrze. Jer da nas mrze, odavno bi nas primili u svoje redove, pa danas ne bismo imali toliko vakcina i respiratora, toliko bolnica i puteva... Pa čak ni onaj spomenik Nemanji, nego bismo, kao Albanci sa Kosova, podizali spomenik svakom ko pokaže američki pasoš. Eto, i ja se pridružujem toj kampanji protiv Evrope, u koju kao hrlimo iz sve snage i za sve pare (koje nam ona šalje) i koje delimo kineskim investitorima. Kao smetaju im naše afere, „Savamala”, „Jovanjica”, „Krušik”, a zaboravljaju na aferu „Profjumo”, na „Votergejt”, na „Drajfusa”...
Prvi je april pa mogu da tvrdim kako nam Evropa i ne treba. Tu su drugi naši prijatelji Kina i Rusija, kao i domaći izdajnici evroatlantskih integracija Mađarska i Turska.
Šta će nama, ali treba Crnoj Gori, koja samo što nije kročila u „novi stari svet”. A onda ćemo svi uzeti crnogorske pasoše i izvršiti desant na more, kao što su oni, posle četrdeset pete izvršili desant na Beograd, čitaj Dedinje, i Srbiju. Dobro je da mi Srbi imamo dve države, a i treća se smeši preko Drine. Možda ćemo tada moći i da učestvujemo u sopstvenom bombardovanju, jer smo naoružani do zuba. A kako je Uskrs blizu, može se reći i do jaja.
Što se demokratije i slobode štampe tiče, imamo ih napretek. Pogledajte samo današnji datum.
Prilozi objavljeni u rubrici „Pogledi” odražavaju stavove autora, ne uvek i uređivačku politiku lista
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


