Ponedeljak, 25.10.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Remi Partizana i Zvezde u 165. derbiju

(Фото Бета/Бранислав Божић)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras nerešeno 1:1, u derbi meču devetog kola Super lige Srbije.

Crno-beli su poveli u 165. „večitom” derbiju golom Bibrasa Natha u 36. minutu, a izjednačenje i bod Crvenoj zvezdi na stadionu u Humskoj doneo je Aleksandar Katai u 83. minutu.

Partizan je i dalje prvi na tabeli, sada ima 22 boda, dva više od crveno-belih.

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu domaćeg šampionata gostovati Mladosti, dok će crveno-beli dočekati Voždovac, javlja Beta.

Prvi šut u okvir gola uputio je Katai u trećem minutu, da bi dva minuta nakon toga sam pred golmana Partizana izašao Luis Dioni, čiji je udarac odbranio golman Aleksandar Popović, a lopta je otišla u korner.

U nastavku meča novu ozbiljniju šansu (31. minut) imala je gostujuća ekipa, ali je udarac Kataija glavom iz blizine završio na prečki.

Partizan je do prednosti došao nakon prvog udarca u okvir gola, sa daljine je precizan bio Bibars Natho u 36. minutu, a četiri minuta kasnije Nathov udarac odbio se od igrača Zvezde Strahinje Erakovića i završio preko prečke na spoljnom delu mreže.

Domaći tim je zatim imao inicijativu i stvarao šanse, dok su gosti u nadoknadi prvog dela mogli do izjednačenja, ali je Seku Sanogo nakon centaršuta iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

Drugo poluvreme bolje je počeo Partizan, a najbolju priliku imali su u 49. minutu, kada je glavom nakon kornera šutirao Igor Vujačić, udarac je odbranio golman Zvezde Milan Borjan, dok je u nastavku akcije Rikardu Gomešu poništen gol zbog prekršaja.

Gomeš je u prilici bio i u 61. minutu, ali je njegov udarac iz okreta otišao pored gola.

Do kraja meča Zvezda je pokušavala da dođe do boda, a to je uspela da učini u 83. minutu, kada je precizan glavom bio Katai.

Promene rezultata zatim nije bilo, crno-beli su stvarali prilike, ali nisu uspeli da po drugi put savladaju golmana Borjana.

Stanojević: Ostaje žal za pobedom, veći deo meča smo bili u prednosti

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da nije zadovoljan bodom iz večerašnjeg „večitog” derbija protiv Crvene zvezde i istakao da njegova ekipa mora do kraja da pokaže jak karakter, da je sposobna da se bori za titulu.

„Ostaje žal za pobedom, jer smo veći deo utakmice imali vođstvo. Mogli smo i da uvećamo prednost, ali smo bili nespretni u završnici. Žao mi je kad se kontroliše meč, i onda se desi jedan takav gol u drugom poluvremenu. Ne mogu da budem zadovoljan... Ovo je teška bitka za šampiona. Moramo da pokažemo jak karakter i da idemo do kraja. Da pokažemo da li smo sposobni da se borimo za titulu”, rekao je Stanojević na konferenciji za medije, javlja Beta.

Stanojević je dodao da njegova ekipa uprkos slaboj realizaciji večeras, po utakmici postiže četiri gola, i da „ne može da daje osam golova”.

„Neke utakmice smo morali bolje da rešimo, nismo rešili, bože moj. Prija nam kad Rikardo da evrogol, a onda nam ne prija kad odigra sam do kraja, a može da doda loptu”, dodao je on.

Trener crno-belih ocenio je da je mnogo nedostajao povređeni Danilo Pantić, ali i da je Zvezda imala problema sa povredama.

„Mi moramo da pokažemo da li smo sposobni da se borimo za titulu. Tu smo sa Zvezdom, koja je četiri godine šampion. 'Lovimo se'. Bilo bi neozbiljno sa naše strane da ispustimo ovu prednost”, zaključio je Stanojević.

Stanković: Zadovoljan sam nerešenim rezultatom

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je večeras da je zadovoljan nerešenim rezultatom protiv Partizana, kao i da je njegov tim mogao da pokaže malo više karaktera.

„Jesam zadovoljan, kad pogledam stvari, da smo vodili 1:0 pa primili gol, ne bih bio zadovoljan”, rekao je Stanković na konferenciji za medije.

Stanković je dodao da je njegov tim kontrolisao prvi deo meča, ali da je onda usledio, gol koji niko nije očekivao.

„Drugo poluvreme smo malo lošije počeli, gol nas je poljuljao. Nisam hteo da kukam ni pre, Pavkov i Ben nisu mogli da igraju... Oni su imali jednu dve šanse i čekali su svoj momenat”, ocenio je on, javlja Beta.

„Moglo je malo više karaktera da bude, ali uspeli smo da okrenemo. Nikom nije u interesu nerešen rezultat, ali već za nekoliko dana se igra, imaćemo i oni i mi šansu”, rekao je Stanković.