Petak, 28.01.2022. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
PRVENSTVO SRBIJE U FUDBALU

Ivanić matirao Voždovčane

U zaostaloj utakmici 10. kola šampionata trenutak odluke dogodio se u 11. minutu: Crvena zvezda – Voždovac 1:0 (1:0)
Одлучио победника у дуелу: Мирко Иванић (Фото Бета/Б. Божић)

Glavno a po mnogima i obavezujuće pitanje za prvaka pred svaku utakmicu je sa koliko će golova u mreži ispratiti svog rivala? Naviknuti da Zvezda uvek bude perjanica i lokomotiva srpskog fudbala, njeni navijači od svojih ljubimaca uvek s pravom traže najviše. Ipak, tepko je dostići u svakom meču najviše standarde. Tako je bilo i u utakmici sa Voždovcem, koju je domaćin uspeo da dobije minimalnim rezultatom.

Nakon dve dobre prilike Kataia i Pankova domaćin je već u 11. minutu stigao do vođstva. Katai je odlično izveo korner sa leve strane a najviši u skoku u šesnaestercu Voždovca bio je  Mirko Ivanić, koji je vrhom čela zahvatio loptu i efektno je smestio iza leđa golmana Prekovića: Crvena zvezda – Voždovac 1:0!

Domaćin je u istom ritmu nastavio da osvaja teren, da stvara još bolje prilike, što je dodatno opterećivalo gostujuću odbranu koja je jedva čekala da uzme predah.  Voždovac se tek polovinom prvog poluvremena oslobodio žestokog pritiska. Ipak, Zvezda se dosta trudila da ovu utakmicu što pre reši u svoju korist pa su tako gosti bili pred pravom opasdom u 26. minutu kada su Katai, Petrović i Ben pokušali da ugroze gol Voždovca. Kakvu-takvu priliku pred golom Borjana gosti su imali u 36. minutu ali je Vujnović za malo zakasnio...

Zvezda je i u drugom poluvremenu ponovo uspela da ostvari željenu dominaciju, doduše, ne u onom obimu i  intenzitetu kao u prvom, ali dovoljno da se gost fudbalski potpuno „uštopuje”. Imao je domaćin nekoliko dobrih prilika, dok se sa druge strane Voždovac opredelio na čuvanje gola a u napadu šta bude gola.

Sigurno je da će posle ovog duela Dejan Stanković imati šta da kaže svojim igračima, jer, šanse koje su „crveno-beli” propustili u nastavku, mogle bi u nekom drugom daleko važnijem meču skupo da koštaju prvaka. Ređale su se prilike pred vratima Voždovca, ali jednostavno lopta nije htela da uđe u gol, pa je tako pitanje pobednika odlučeno još u najranijoj fazi igre...

Stadion: „Rajko Mitić”. Sudija: Momčilo Marković (Beograd). Strelac: Ivanić 11. minut. Gledalaca: 7.016

Crvena zvezda: Borjan -, Gobeljić 7 (od 76. Gajić -), Pankov 7, Eraković 7, Rodić 7, Petrović 7 (od 65. Krstičić 6), Srnić 7, Ivanić 7,5, Katai 7,5 (od 76. Vukanović -), Ben 7 (od 46. Falko 6), Lazetić 7 (od 58. Pavkov 6).

Voždovac: Preković 6, Lasickas 6 (od 81. Mijailović -), Ivezić 6, Milović 6, Hajdin 6, Purtić 6, Ajdinović 6 (od 59. Mašović 6), Milojević 6 (od 60. Milosavljević 6), Souza 6 (od 60. Stanisavljević 6), Pantović 6, Vujnović 6 (od 81. Stoisavljević -).