Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Rusija uzvraća udarac

Rusija uzvraća udarac
Москва (Фото Анђелко Васиљевић)

Kremlj je danas upozorio Zapad da će odgovoriti uzvratnim merama na odluku G7 da uvede ograničenje cene ruske nafte.

"Samo može da dođe do uzvratnih mera", rekao je Peskov novinarima, prenosi Rojters.

Ministri finansija i guverneri centralnih banaka zemalja članica G7 jednoglasno su danas na virtuelnom samitu doneli odluku o uvođenju ograničenja cene ruske nafte zbog rata u Ukrajini.

Sankcije krive za prekid rada "Severnog toka"

Situacija sa obustavom isporuke "Severnim tokom" povezana je isključivo sa sankcijama, drugih problema nema, izjavio je Peskov.

„Znate da su problemi sa isporukama (Severnim tokom) nastali zbog sankcija koje su našoj zemlji i jednom broju kompanija uvedene od strane zapadnih država, uključujući Nemačku i Veliku Britaniju. Drugih razloga nema za isporuke", rekao je on.

Peskov je napomenuo da su sankcije dovele situaciju do tačke da se agregati ne mogu servisirati i premeštati.

„Naravno, same sankcije koje onemogućavaju održavanje agregata, onemogućavaju njihovo premeštanje bez odgovarajućih zakonskih garancija, sprečavaju da se daju te zakonske garancije i tako dalje... upravo te sankcije su uvele zapadne države. Upravo one su dovele do situacije u kojoj se sada nalazimo“, objasnio je portparol Kremlja.
 

Komentari13
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Јаца
Ја сам себична и навијам само за Србију тј. себе и фамилију. Мене интересује искључиво хоћемо ли ми имати гаса и струје и колико ће да кошта.Зна ли се шта?
Space
Svidja mi se ovo. Zamisli, udjem u radnju, uzmem "Milku" od 300 grama, dodjem na kasu i kazem: "Ovo cu da vam platim 100 dinara". Svidja mi se al sto kaze nas narod nece da moze.
Nemanja
A kako biste reagovali da je CEO Milke napumpao cenu čokolade na 30,000 dinara zato što je odlučio da pobije sve krave jer su odbile da budu bizoni?
Boza
Ima nafte na planeti vala na dosta mesta. Putin podgreva rat da bi dizao cenu nafte i gasa jer mu od toga zavisi opstanak na vlasti i funkcionisanje drzave. Ocigledno ja kasa presusila.
Драгиша Кнежевић
Камо среће да је свима кеса "пресушила" као Русима... Кад има нафте и гаса, нема проблема за запад. Нека иду "тамо негде" и купе. Иначе, да Вас обавестим - ОПЕК+ је данас договорио да смањи дневне количине нафте за 100 000 барела. Толико о безначајности Г7.
Sonja
Po kojoj ceni ima gasa i nafte. Nek kupuju skuplje i ubrzo nikom nece moci da prodaju svoje proizvede, firme ce se zatvarati, nezposlenost,....
Prikaži još odgovora
Milos Kozarski
Samo severni tok 2.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.