Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Rusija će uzvratiti

Rusija će uzvratiti
Марија Захарова (Фото EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV)

Rusija je danas saopštila da će doneti uzvratne mere na ograničavanje viza za ulazak njenih građana u Evropsku uniju, ali je poručila da se u odgovoru na evropske mere neće izolovati od Unije.

"Naši interesi, interesi našeg naroda, biće uzeti u obzir na prvom mestu u izboru uzvratnih mera", rekla je novinarima portparolka Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova, preneo je Rojters.

Ona je istakla da se Ruska Federacija neće izolovati od EU u odgovoru na ograničavanje viza za Ruse u Uniji.

Ministri inostranih poslova EU složili su se prošle nedelje o merama koje će otežati ruskim građanima ulazak u evropski blok.

Kremlj je restrikcije nazvao smešnim.

Litvanija, Letonija, Estonija i Poljska potom su saopštile da će ograničiti ulazak ruskih državljana.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ljupco
Ha, ha, ha, Rusija zavisi od Evrope
Kao uvek
Uzvratice nekom saopstenjem.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.