Četvrtak, 18.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Aplauz za pogodak „kornetom”

Aplauz za pogodak „kornetom”
(Wikipedia/mil.ru)

PASULjANSKE LIVADE – Ruske protiv-oklopne vođene rakete „kornet” isprobane su danas uspešno u okviru združene vežbe Vojske Srbije „Manevri 2022” na Pasuljanskim livadama, u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića. On je izrazio zadovoljstvo nakon pogotka u metu jedinica vojske tokom vežbe i istakao da su to najbolje rakete za tu namenu, koje je nabavila naša država.

„Rekao sam da su korneti najbolji i sada sam se uverio u njihovu moć”, rekao je Vučić, tokom vežbe u prisustvu ministra odbrane Miloša Vučevića i načelnika Generalštaba Vojske Srbije Milana Mojsilovića. Pogodak u metu na velikoj udaljenosti je bio ispraćen aplauzom, a prisutni generali su upoznali Vučića sa mogućnostima korneta i istakali da ta raketa ima domet od čak osam kilometara.

Oni su preneli Vučiću da su naši vojnici prošli obuku za upotrebu „korneta”.

Ruski „kornet” je jedan od sistema koji izaziva posebnu pažnju domaće i svetske javnosti, pošto ne postoji tenk, oklopno vozilo ili bunker koji ruski prenosni protivoklopni sistem „kornet” ne može da uništi.

Tako je navedeno u fabričkim podacima, kao i onim sa ispitivanja na poligonima, što potvrđuju i podaci sa terena.

Na vojnom poligonu Pasuljanske livade, u okviru združene vežbe Vojske Srbije „Manevri 2022”, pripadnici Treće brigade Kopnene vojske i rezervnog sastava, danas uvežbavaju upotrebu različitih oružja i borbenih sredstava i gađanja sa zemlje.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.