Ponedeljak, 08.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Izrael objavio najnovije informacije o vakcinama protiv korona virusa

Izrael objavio najnovije informacije o vakcinama protiv korona virusa
EPA-EFE/ATEF SAFADI

Buster vakcina protiv omikron soja korona virusa, koji su razvili Fajzer i Bionteh, naglo je smanjila broj hospitalizacija i smrtnih slučajeva među starijim pacijentima, rekli su danas izraelski istraživači.

Studija istraživača iz zdravstvene ustanove Klalit Univerziteta Ben-Gurioi koledža Sapir pokazala je da je primena buster vakcine dovela do smanjenja broja hospitalizacija za 81 odsto među ljudima starijim od 65 godina.

Studija je sprovedena od kraja septembra do sredine decembra prošle godine na uzorku od 622.701 osobe starije od 65 godina. Istovremeno, studija je pokazala pad smrtnosti od korone za 86 odsto u populaciji starijoj od 65 godina, a koja je primila buster vakcinu u odnosu na one koji je nisu primili, preneo je Rojters.

Buster vakcina sadrži omikron podvarijantu KSBB.1.5 koja se brzo širila u SAD, prenosi Tanjug.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Bojan
Prvi put čujem za tu novu vakcinu koja počinje da se primenjuje prvo u Izraelu, neverovatno. Kako su uspeli da naprave vakcinu za XBB.1.5 podvarijantu, koja se pojavila krajem Oktobra u SAD? Za nešto više od dva meseca je zarazio čak 40% zaraženih kovidom. Izveštaji iz SAD pokazuju najveći porast ljudi u bolnicama od prošlog Januara kada je Omikron postavio rekord.
Бобан
Нико више не верује у ове лажи и небулозе. И то баш Израелска студија.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.