Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Čanak protiv Đokovića

Čanak protiv Đokovića
Принтскрин

Najbolji srpski i svetski teniser Novak Đoković i njegov otac Srđan pevali su, tokom proslave titule koju je naš igrač osvojio na Australijan openu, čuvenu pesmu ,,Ko to kaže, ko to laže Srbija je mala”.

Ovakav vid proslave naišao je na negodovanje mnogih kojima je pevanje srpskih patriotskih pesama trn u oku, pa između ostalih i pojedinim političarima u Srbiji.

Pojedinci na društvenim mrežama otišli su toliko daleko da su naveli kako su ,,pevanjem ovakvih pesama započeli ratovi devedesetih”, u već poznatoj mantri antisrpske kampanje kojom je Srbe potrebno okriviti za sukobe u kojima su upravo oni bili najveće žrtve i izgubili najviše kao da su mogli da biraju hoće li se braniti od povampirenog ustaštva i drugih nacionalnih ekstremizama koji su samo pedeset godina ranije cvetali pod patronatom svojih nacističkih i fašističkih sponzora, a sada zemalja Zapada.

Ovoga puta, bivši predsednik LSV-a Nenad Čanak je na društvenoj mreži Tviter preneo objavu na kojoj je snimak sa veselja Novaka Đokovića, a iznad stoji u najmanju ruku neumesan komentar opisan u prethodnom pasusu.

Ovo nije prvi put da je Nenad Čanak vređao Novaka Đokovića. On je našeg igrača prethodno nazivao i ,,nevakcinisanim magarcem” samo zato što je Đoković branio svoje pravo na slobodu izbora. Ali avaj, ljudska prava o kojima se toliko ,,zapeva” nekako odu u drugi plan kada se odskače od narativa koji se globalno nameće, a upravo oni koji najviše pričaju o njima, postaju pristalice prisile i totalitarizma.

Tako se, sada, manjina isfrustriranih dokoličara sa društvenih mreža i političara bez legitimiteta i uporišta u biračkom telu, našla da bez ikakvog smisla i logike dovede u vezu ratove devedesetih, pesmu i verovatno najboljeg tenisera u istoriji Novaka Đokovića, dokazujući još jednom da se za antisrpsku agendu ne biraju sredstva.

Srbin koji ruši zapadnjački mit o superiornosti naspram sledbenika osećaja inferiornosti i rajetinske potrebe za služenjem stranom gospodaru. Rad i trud šampiona naspram jeftine demagogije politikanata. Svetska klasa naspram autošovinizma palanačke malograđanštine. 

 

Komentari21
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Beogradjanin-Istrijan-Schwabenländle
@ Боривоје Банковић, господине, не разумем причу о санкама, није ми познато. Када се Бекер преселио у Монте Карло, нашао се на насловној страници новина BILD, нисам их никада читао, али наћи се на насловној страни са негативним текстом је у Немачкој прилично незгодно. И друге новине су се огласиле и млађани Бекер се лепо вратио у отаџбину, и у почетку уредно плаћао порез. Федерер и Надал имају задужбине чији су извештаји доступни јавности. Лично не волим да ме неко стран тапше по леђима и грли.
Боривоје Банковић
Као што рекох, Новаку Ђоковићу се може свашта замерити. Као и сваком од нас, уосталом. Како било, сви знамо ко је, јер је најбољи тенисер света. А за овога који га прозива не бисмо знали ко је, да не пуни странице жуте штампе скандалима. Јасније? А за то што не знате, постоји Гугл. Кључне речи: Чанак, моторне санке.
Боривоје Банковић
За то постоји Гугл. Али ево да вам објасним: Ненад Чанак је возио моторне санке пешачком зоном Новог Сада. Када му је због тога јавно пребачено рекао је: "Па шта, платићу казну". Новак Ђоковић плаћа порез у Монаку, али пуно пара троши у Србији и даје на Србију. Ја сам рекао да му се штошта може замерити, али ако критикујете некога, подразумева се да сте бољи од њега. А Чанак то од Нолета није ни у ком погледу, а посебно не морално. А нешто не бих рекао ни да ви плаћате порез у Србији.
Lorenc
Jel to onaj provincijalac što se tuče pred kafanom?
dr Slobodan Devic
Najgori su oni intelektualci koji se stide sopstvenog naroda ...
Боривоје Банковић
Ко против Ђоковића?
Боривоје Банковић
@ Beogradjanin-Istrijan-Schwabenländle: Нолету се свашта може замерити, али не и да је његово обезбеђење пребијало по кафана, нити да је возио моторне санке пешачком зоном. Са друге стране, најбољи је на свету у томе што ради.
Боривоје Банковић
Није ми Ђоковић нарочито битан, нити се слажем са многим његовим ставовима, али је чињеница да је у томе што ради без премца на свету и да из дана у дана пише историју. То је ствар за поштовање. Као што је за непоштовање свако ко вози моторне санке кроз центар града уз цинично: "Па шта, платићу казну". Постоји много најразличитијих ствавова између њих двојице, а ви сте одабрали свој.
Prikaži još odgovora
John Doe
Da smo pevali samo pesme tokom devedesetih bez pušaka,rata nebi ni bilo..

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.