Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Mark Veler uz delegaciju Prištine u Briselu

Mark Veler uz delegaciju Prištine u Briselu
Аљбин Курти (EPA-EFE/KENZO TRIBOUILLARD)

Predstavnici albanske delegacije objavili su da će danas uz delegaciju Prištine biti profesor međunarodnog prava sa Kembridža Mark Veler.

Profesor Mark Veler je u sporu pred Međunarodnim sudom pravde zastupao albansku stranu kada je ova institucija donela odluku da proglašenje nezavisnosti tzv. Kosova ne predstavlja kršenje međunarodnog prava.

Izlazak pred Međunaordni sud pravde sa ovakvim pitanjem učinjen je na inicijativu tadašnje vlasti predvođene Demokratskom strankom, odnosno Borisom Tadićem i Vukom Jeremićem, a kako se ispostavilo, to je bila jedna od najvećih grešaka srpske diplomatije, uz izmeštanje pregovora iz UN pod okrilje EU.

 

 

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.