Subota, 27.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Besplatan noćni prevoz

Besplatan noćni prevoz
Танјуг/Беоинфо

Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić najavio je danas da bi po novom sistemu javnog gradskog prevoza noćni prevoz u Beogradu trebalo da bude potpuno besplatan.

- Ko god noću izlazi, neće morati da bilo s kim seda u kola ili da plaća taksi. Postojaće precizno vreme kada ide javni prevoz i građani će se potpuno besplatno voziti - rekao je Šapić za TV Pink.

Kako je objasnio Šapić, celodnevna karta, koja će koštati 120 dinara, važiće od 4.00 ujutro do ponoći tog kalendarskog dana, a od ponoći do 4.00 ujutro narednog dana na snazi će biti besplatni noćni prevoz, precizirao je Šapić, saopštio je Beoinfo.

On je podsetio da će vremenska karta sa 89 biti snižena na 50 dinara. On je dodao da su promene cena karata, koje su najavljene u poslednja dva-tri dana, rezultat reakcije građana.

- Na ovaj način dajemo do znanja građanima da je njihova gradska uprava spremna da čuje njihove predloge i zamerke, i da na osnovu njih pravi korekcije. Nastavićemo da menjamo i popravljamo sve ono što građani misle da treba, a cene sigurno mogu da idu samo naniže - objasnio je Šapić.

Prema njegovim rečima, štetnim ugovorom po Grad, oštećen je javni gradski prevoz za oko 30 miliona evra godišnje.

- Neko je zarad profita od 100 hiljada evra, bar zvanično prijavljenog profita, a koliki je bio u realnosti nikad nećemo znati, uzeo Gradu nekoliko desetina miliona evra, ako ne i stotina. Pitanje je da li će na sudu dobiti odštetu i od tih 100 hiljada evra godišnje, jer se nisu ni takvog štetnog po Grad ugovora do kraja pridržavali - naveo je gradonačelnik.

Komentari8
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Навикос АМ Јана ноћ ниживот
"...по новом систему јавног градског превоза ноћни превоз у Београду требало да буде потпуно бесплатан..." Онда би, по новом систему Градског секретаријата за спорт и омладину, и ноћни живот требало да буде бесплатан, зар не?
Skender
Неке идеје су добре, али свеукупно ово је популизам. Већ видим како ће омладина да резонује: не исплати ми се да излазим пре поноћи да бих плаћао превоз. Јадни родитељи и деца... А што се тиче цене, сваки јавни превоз у целом свету је неисплатива категорија, зато што мора да омогући кретање грађана од куће до посла (школе...) и натраг. У сваком случају, сви ви, а највише сиротиња ћете то платити. Ко не плати на мосту, платиће на ћуприји, или што Енглези кажу, нема бесплатног оброка...
Zeljov
To urusite i ovo malo sistema što je ostalo. Ukinite plaćanje skroz. Onda zapomazite zbog dubioze.
Milos miokovic
...... Pa nije bilo do cene i niti ce biti!!!!!!!!!!!!!!!!!, nego je do lopovluka, prevare i kradje u biti stanovnistva Bg, dakle kulture zivljenja!!!!!!!!!!!!
Боро
Кад су расписани избори?

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.