Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Šta se sprema u Briselu

Šta se sprema u Briselu
Инстаграм: buducnostsrbijeav

Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku Žozef Borelj sazvao je sastanak na visokom nivou u okviru dijaloga Beograda i Prištine u utorak, 2. maja u Briselu, a svoje prisustvo potvrdili su i predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer privremenih prištinskih institucija Albin Kurti.

Tema razgovora, kako se navodi u saopštenju službe za saradnju sa medijima EU, biće nacrt statuta Zajednice srpskih opština i Deklaracija o nestalim licima.

Fokus će, kako se navodi, biti na primeni Sporazuma o normalizaciji odnosa između Beograda i Prištine, a od strana se očekuje da podrže Deklaraciju o nestalim licima kao prvu tačku dnevnog reda, nakon čega će biti predstavljen prvi nacrt statuta Zajednice srpskih opština na severu KiM.

Takođe će, navodi se u saopštenju, imati priliku da razgovaraju i o drugim pitanjima od političkog značaja, prenosi Tanjug.

Najavljeno je i prisustvo specijalnog izaslanika EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslava Lajčaka.

Komentari3
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Боривоје Банковић
Ништа добро и ништа што већ нисмо видели.
Petar
Veliki zaokret
glas odozdo
Sta bi sa najavljenom promenom u spoljnoj politici, jesam li to ja propustio nesto zadnjih dana?

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.