Četvrtak, 25.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Sakrili 60.000 evra u džemper

Sakrili 60.000 evra u džemper
(Фото Танјуг/Министарство финансија/Управа царина)

Carinici na graničnom prelazu Batrovci sprečili su pokušaj ilegalnog prenosa preko granice više od 62.000 evra. Prekršaj je otkriven na ulazu u zemlju, kada je na red za kontrolu pristigao automobil stranih registarskih oznaka, kojim je tročlana porodica stranih državljana putovala iz Nemačke ka Turskoj.

Oni su prilikom razgovora sa carinicima rekli da nemaju ništa da prijave i da sa sobom nose dozvoljeni iznos gotovog novca.

Detaljnim pregledom je na različitim mestima u automobilu, u ličnim stvarima, kao i u džemperu, koji je putnica držala u rukama, pronađeno je ukupno 92.630 evra.

Putnicima je vraćeno po 10.000 evra, dok je preostala suma od 62.630 evra zadržana do okončanja postupka pred sudom.

Komentari2
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

ASSERIA
To su stranci. Zasto im oduzimate kada su samo na proputovanju kroz Srbiju. Njima mogu oduzeti samo turski carinici kada ulaze u zemlju. Ne razumem glupe pravne propise.
Moskovskaja
Ne ljutite Erdogana!

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.