Snage Severne flote otpočele vežbe u Barencovom moru
Velika grupa heterogenih snaga Severne flote, koju čini gotovo 15 brodova, podmornica i pomoćnih plovila, predvođena razaračem „Admiral Ušakov“, izašla je na more na sveobuhvatne vežbe, saopštila je pres služba Severne flote.
Pored brodova, podmornica i pomoćnih plovila, u vežbama učestvuju i avioni i helikopteri Ratnog vazduhoplovstva i protivvazdušne odbrane Severne flote.
Izlazak pomorskih snaga iz baznih tačaka i raspoređivanje brodskih grupa obezbedile su snage za deminiranje zadužene za odbranu područja u kojem se nalazi Kolska flotila.
Na morskim poligonima Severne flote u akvatoriji Barencovog mora, brodovi će u saradnji sa avijacijom, vežbati potragu i uništavanje podmornice uslovnog neprijatelja, protivvazdušnu odbranu snaga flote na moru i odbijanje neprijateljskog vazdušnog napada, a takođe će održati vežbe spasavanja posade u nevolji na moru, prenosi Sputnjik.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


