Nedelja, 05.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Na pomolu tandem Žuka – Zajem

Na pomolu tandem Žuka – Zajem
Положио испит: Камел Зајем

U fudbalskim krugovima sve više preovladava mišljenje da je Partizan, iako je šampionat tek počeo, ostvario nedostižnu prednost, jer „razbijena” Crvena zvezda nema ni snage ni moći da se ozbiljnije primakne ekipi koja iz godine u godinu dostiže evropke standarde.

Tragajući za novim rešenjima Slaviša Jokavović je posle duela sa Čačanima na dobrom putu da nađe „ novi idejni projekat” na sredini terena jer je Tunišanin Kamel Zajem za petnaestak minuta igre poakazao da će zaista biti pravo pojačanje. Lucidnim potezima, filigranski tačnim pasovima i dodavanjima, mirnoćom i snalažljivošću, Zajem je za kratko vreme zaslužio simpatije navijača. Nema sumnje da će sa Brazilcem Žukom činiti dobar tandem za nove Partizanove bitke, kako na domaćoj sceni, tako i u Evropi. Ono što nedostaje Tunišaninu to je još uvek nedovoljna fiička pripremljenost.

Partizan će u četvrtak gostovati u Rumuniji a protivnik Temišvar je u Krajovi protiv Univerzitatee pokazao novo lice. Protivnik „crno-belih” u borbi za Ligu Uefe je grozničavom igrom, nemačkom disciplinom bukvalno u poslednjih 10 minuta igre pregazio domaćina, pokazavši da će u četvrtak biti veliki rival našem šampionu. I naš i rumunski tim u predstojeći duel ulaze vome raspoloženi pa se može očekivati velika borba.

Od Čačana, koji će takođe igrati za mesto u ligi Uefe, se mnogo više očekivalo. Njihov mladi trener Neško Milovanović je odmah posle beogradskog duela otputovao u Holandiju kako bi na delu video veleki Ajaks sa kojim će se Borac u četvrtak veče u Humskoj boriti za Uefino ligaško takmičenje.

– Borbenom i agresivnom igrom uspeli smo da ostvarimo novu pobedu. Borac je bio dobar protivnik, ali dobro znamo da nas u četvrtak očekuje još veći ispit. Meč sa Čačanima bio je odlična uvertira pred odlazak u Temišvar – naglasio je Slaviša JOkanović, strateg „crno-belih”.

Veljko Paunović se ponovo povredio i to, čini se, ovoga puta daleko ozbiljnije nego pre dvadesetak dana. Sigurno je jedino da Jokanović ne može da računa na ovog iskusnog igrača za meč u Temišvaru, ali tu je Tunišanin Zajem.

– Drago mi je da sam napokon debitovao za moj novi klub. Osećaj je bio izvanredan, no, i Patrizanu i meni tek slede veliki ispiti. Uželeo sam se igre, hvala navijačima na podršci – rekao je debitant u Partizanovim redovima.

Predsednik kluba Dragan Đurić će danas izaći pred novinare da bi saopštio šta je odlučeno na prekjučerašnjoj sednici Upravnog odbora, jer iz Humske još nije dato nikakvo saopštenje. Na dnevnom redu su bila veoma važna pitanja, pa se od predsednika Đurića očekuju odgovori...

D. Todorović

Komentari1
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.